77611361 (021)

sanat.sazeh@yahoo.com

تخته زیرپایی روسی | تخته قالب بندی | قیمت تخته بنایی

م 15

در بازار چوب ایران به انواع تخته الوار که از کشور روسیه وارد می شود چوب روسی می گویند در حالیکه تخته روسی از انواع درخت کاج، توسکا، نراد تولید و صادر می گردد و از نظر ظاهر با دو نوع یولکا و ساسنا شناخته می شود.

* واردات تخته روسی اغلب در بندر های شمالی ایران مثل بندر انزلی ، بندر آستارا ، بندر نوشهر و بندر امیرآباد انجام می گردد.

* تخته روسی از نظر ظاهری در سایت چوبفروشان با دونوع یولکا و ساسنا شناخته می شود.

* در روسیه بعد از قطع درختان که به روش های نوین و جدید صورت می گیرد ، چوب روسی را به شکل الوار، تراورس، ترمووود ، تخته و غیره درمی آورند و بعد از ارسال به کارخانه ها آن ها را بسته بندی کرده و برای صادر کردن به سایر کشورها آماده می کنند.

* تخته روسی را از درختان مختلفی همچون کاج، نراد روسی ، بلوط ، راش و غیره تهیه می کنند.

* قطع درختان در روسیه در ماه های گرم انجام می شود چرا که در نیمه ی دوم سال کشور روسیه دارای آب و هوایی بسیار سرد است. همچنین در زمان های تغییر فصل نیز به علت گل و لای بودن جاده در جنگل های روسیه ، برداشت خیلی کم می شود و قیمت ها در بندر انزلی ، آستاراخان و بازار چوب ایران افزایش پیدا می کند.

* همچنین در صورت بروز شکاف یا ترک در تخته روسی می توان اقدام به رفع مشکل نمود.

* وزن تخته روسی یا چوب روسی بسیار سبک و دارای ضریب الاستیسیته بالا می باشد ، بنابراین برای امور مختلفی همچون تخته زیرپایی ( بنایی ) ، داربست بندی ، ساخت نمای ساختمان و ... از تخته روسی استفاده می شود.

* از تخته روسی برای ساخت ساختمان چوبی ، آلاچیق چوبی ، محوطه های مختلف و نمای ساختمان استفاده می شود.

تفاوت تخته روسی یولکا و ساسنا :

     مشخصات انواع چوب روسی یولکا با ساسنا چه از نظر  ظاهر و چه از نظر چگالی ( دانسیته ) متفاوت بوده و به همین دلیل کاربرد های متفاوتی نیز دارند.

چوب روسی ساسنا در واقع همان چوب درخت کاج می باشد که از نوع درختان سوزنی برگ می باشد که از نوع چوب روغنی بوده و با توجه به استحکام آن در اتاقسازی کامیون ، اطاق خاور ، ساختمان سازی ، بتن ریزی و داربست بندی ( تخته زیرپایی بنایی ) کاربرد بیشتری دارد قیمت چوب ساسنا از گونه یولکا ارزانتر می باشد.

چوب روسی یولکا در واقع همان صنوبر می باشد که از درختان پهن برگ گونه پنبه ای بوده و رنگ آن نسبت به ساسنا روشنتر است و با توجه به ظاهر و نمای بهتر در صنعت مبلمان سازی ، تولید درب و کمد ، چوب نما ( ترمووود ) و دکوراسیون و نما های داخلی بیشتر استفاده می شود

انواع تخته زیرپایی بنایی :

دو نوع تخته زیر پایی که به عنوان تخته داربستی و بیشتر توسط داربست بند ، گچکار و پیمانکارهای ساختمانی استفاده می شود :

     1 – تخته زیرپایی روسی که گرده بینه آن از جنگل های کشور روسیه و با ماشین آلات مجهز و حرفه ای بریده شده و در کارخانه های چوب بری روس با انواع اره های پیشرفته بصورت تخته الوار  بریده ، تولید و بسته بندی می شود. معمولا تخته های هر پالت بصورت یک دست  و با ابعاد مشخص صادر می شود.

اندازه و ابعاد چوب روسی که پیمانکارها و داربست بند ها به عنوان تخته زیرپایی ( تخته داربست ) استفاده می کنند:

5*20*600  -  5*20*400 سانتیمتر

5*22*600  -  5*22*400 سانتیمتر

5*25*600  -  5*25*400 سانتیمتر

5*30*600  -  5*30*400 سانتیمتر

     2 – تخته زیرپایی ایرانی که چوب گرده بینه آن اغلب در باغ ها و از درختان صنوبر و درخت تبریزی بصورت سنتی و نیمه حرفه ای بریده شده و در کارگاه های نجاری و چوببری و بازهم بصورت سنتی و نیمه حرفه ای بریده و تولید می گردد. اغلب انواع تخته ایرانی بدون بسته بندی و بصورت درهم و با طول های ثابت ( معمولا 4 متری ) و با عرض های متغیر در بازار چوب ایران عرضه می گررد.

تخته زیرپایی ایرانی به عرض های مختلف از حدود 20 الی 30 سانتیمتر ( بصورت درهم ) و فقط بطول 4 متر تولید و عرضه می گردد.

قیمت تخته زیرپایی روسی حدود 30 درصد از قیمت تخته داربست با چوب ایرانی گرانتر می باشد.

** فروش انواع چوب روسی و ایرانی ، تخته زیرپایی روسی ، تخته بنایی ایرانی ، چهارتراش و تخته قالب بندی در ابعاد و اندازه های مختلف با قیمت مناسب **

 

برای دریافت مشاوره و لیست قیمت انواع چوب روسی , تخته قالب بندی و قیمت تخته داربست با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید :

 دفتر فروش پل چوبی : 77611361

 نویسنده : مهندس حسینی ( گروه صنعتی میرام )

کلمات کلیدی : تخته روسی , تخته روسی قالب بندی , تخته قالب بندی, چوب روسی ارزان قیمت, تخته بنایی, قیمت تخته چوب ارزان, تخته زیرپایی , تخته زیرپایی دست دوم , تخته پلای وود, قیمت تخته سه لایی, واردات چوب روسی در بندر انزلی, قیمت تخته زیرپایی روسی, بزرگترین وارد کننده چوب روسی, قیمت پلای وود, سیستم قالب بندی با پلایوود, تخته بنایی ایرانی, تخته بنایی , تخته بنایی دست دوم , قیمت تخته بنایی , قیمت تخته زیرپایی بنایی , چهارتراش, چوب گرد, قیمت متر مکعب چوب, خشب الروسی فی ایران, النجار عراقی, قیمت آنلاین چوب , قیمت تخته روسی در تبریز , قیمت تخته زیرپایی بنایی , ابعاد تخته زیرپایی , قیمت تخته داربست , پخش بنایی , تخته بنایی تبریز , قیمت تخته بایی ایرانی , تخته زیرپایی مشهد , وزن تخته بنایی , تخته زیرپایی فلزی , تخته زیرپایی چوبی , فروش تخته زیرپایی دست دوم , خرید تخته زیرپایی دست دوم , قیمت تخته و بشکه بنایی نو و دست دوم ,

برخی از مشتریان ما