دفتر فروش : 77611361 (9821+)

info@miramco.com

Blog

Rusian Wood|قیمت تخته روسی|فروش زیرپایی:77611361|واردات چوب انزلی|

م 21

تخته یا چوب روسی در بازار چوب ایران به انواع چوب، تخته، الوار، تراورس، گرده بینه، لمبه و ترمو که از مرز کشور روسیه ( بندر انزلی، آستارا، نوشهر ) وارد می شود گفته می شود درحالیکه نوع درخت آن متفاوت می باشد و شامل چوب نراد، نوئل، انواع درخت کاج و غیره باشد.

 امروزه چوب روسی در انواع صنایع پتروشیمی، نفت و گاز(بعنوان تخته زیرپایی)، ساختمان سازی، کابینت، مبلمان، کشتی سازی، قالب بندی بتن، کفراژ سطح، درب سازی و غیره استفاده می شود. انواع چوب روسی به علت رنگ روشن و یکنواخت بودن و قابلیت شکل پذیری مناسب و قابلیت میخ خوردن بالا در بازار ایران بطور عمده استفاده شده و کاربرد فراوانی دارد.

یکی از معایب تخته نراد روسی بافت نرم آن است و در برابر ضربه ضعیف می باشد.

تخته روسی یکی از محصولاتی است که توسط شرکت میرام چوب به پروژه های عمرانی و صنعت پتروشیمی ایران ارسال می شود.

تخته روسی را از چوب درختان جنگلی کشور روسیه تهیه می کنند.

تخته روسی چوب سفید رنگی است که در کشور روسیه برش خورده و تولید می شود.

بعد از قطع درختان و برش چوب آن ها، چوب روسی را به شکل الوار، تراورس، ترمووود ، تخته و غیره درمی آورند و بعد از ارسال به کارخانه ها آن ها را بصورت پالت بسته بندی کرده و برای صادر کردن به سایر کشورها آماده می کنند.

تخته روسی را از درختان کاج، نراد روسی، بلوط، راش و غیره تهیه می کنند.

تخته روسی یا چوب روسی دارای وزن سبکی است بنابراین برای امور مختلفی همچون ساخت نمای ساختمان از تخته روسی استفاده می شود.

تخته روسی همچنین دارای ضریب الاستیته ی بالا است و این امر سبب می شود تا تخته روسی برای ساخت سازه های مختلف و استفاده در اسکلت ساختمان ها به کار گرفته می شود.

تخته روسی به دلیل رنگ سفید و منحصر به فردی که دارد از زیبایی خاصی نیز برخوردار است.

تخته روسی دارای خمیری سفیدرنگ است و همچنین الیاف بلندی دارد که سبب می شود برای استفاده در صنایع کاغذسازی مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین از تخته روسی برای ساخت محوطه های مختلف و نمای ساختمان استفاده می شود.

تخته روسی علاوه بر ظاهر زیبا، از استحکام و تحمل پذیری خوبی نیز برخوردار است.

بنابراین از تخته روسی در ازاره سازی و ساخت سقف و دیوار کاذب و پارتیشن و همچنین بعنوان تخته زیرپایی ( تخته بنایی ) در انواع داربست بندی ساختمان استفاده می گردد.

به دلیل زیبایی و استحکام تخته روسی از آن در تولید کمد، کابینت، لوازم چوبی منزل و سایر مصارف صنعتی استفاده می شود.

بیشترین کاربرد تخته روسی در ایران، استفاده از آن در ساخت مبل و محصولات مرتبط با آن است.

تخته روسی یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین چوب های موجود است.

تخته روسی نیز مانند سایر چوب های موجود از دو نوع چوب سخت و چوب نرم تهیه می شود.

چوب نرم از درختان سوزنی شکل همچون کاج به دست می آید و به دلیل انعطاف پذیری و سبکی بیشتری که دارد برای مصارف طریف تر کاربرد بیشتری دارد و همچنین قیمت آن ارزان تر است.

چوب سخت نیز از درختان پهن برگ تهیه می شود و معمولا دارای وزن سنگینی است و بافت آن از چگالی بیشتری برخوردار است و به همین دلیل از استحکام بالاتری نسبت به نرم چوب برخوردار است.

تخته روسی بسیار انعطاف پذیر است وقابلیت ارتجاعی بالایی دارد و به راحتی سمباده می خورد.

تخته روسی قابلیت پیچ خوری و میخ خوری خوبی دارد و به همین دلیل در پروژه های ساختمانی و عمرانی بیشتر پیمانکاران و قالب بندها از آن به عنوان تخته قالب بندی ( بجای قالب فلزی بتن ) استفاده می کنند.

باتوجه به این ویژگی ها از تخته روسی برای فعالیت های نجاری ، عمرانی ، ساختمان سازی و بنایی بسیار استفاده می شود.

زمان قطع درختان در روسیه معمولا از اردیبهشت ماه شروع می شود و تا شهریور ادامه دارد و بعلت شروع فصل سرما و یخبندان از اواخر تابستان قیمت تخته روسی در بندر انزلی و سایت چوبفروشان تهران گران می شود.

خواص انواع چوب روسی ( ساسنا و یولکا ) :

ذات دسته ی اول یعنی ساسنا از نوع روغنی می باشد و برای کارهای اتاقسازی خودرو ، بتن ریزی ( تخته بنایی و تخته قالب بندی ) ، کارهای ساختمانی و ... استفاده می شود که قیمت نسبتا پائینی دارد.

ذات دسته ی دوم یعنی یولکا از نوع پنبه ای می باشد و دارای امواج چوب نما است که برای تولید درب و مبلمان و سونا و دکوراسیون و نماهای داخلی بیشتر از این نوع چوب استفاده می گردد.

چوب روسی در مقابل آب مقاوم بوده و به خاطر سمغی که دارد موریانه و حشرات نمی توانند در ان نفوذ نمایند. متأسفانه برخی از افراد جهت سود بیشتر از چوب ساسنا برای تولید درب و کارهای داخلی استفاده می کنند که تشخیص آن برای مشتری مقدور نیست و چند ماه پس از نصب این چوب دچار ترک خوردگی و پیچیدگی می شود و در رنگ پذیری و نقاشی نیز دچار مشکل می گردد.

جهت مشاوره با کارشناسان میرام چوب و دریافت لیست قیمت محصولات با شماره زیر تماس بگیرید:

واردات و فروش چوب روسی ( پل چوبی ): 77611361

واردات و فروش تخته چندلایی ( پلایوود) :  77614660

برخی از مشتریان ما