سرجک ریگلاژی (رگلاژی یا قابل رگلاژ) چیست؟

سرجک ریگلاژی محصولی است پر مصرف و کارآمد جهت تراز کردن دقیق پایه های انواع داربست مدولار و حتی با لوله داربست به عنوان پشت بند با نگه دارنده و به صورت مورب استفاده می گردد. استفاده از سرجک های مناسب مستقیما به استحکام بنا و سرعت انجام کار مرتبط است. انواع پیچ تنظیم داربست به ما قابلیت تنظیم ارتفاع را می دهد. ازین رو آنها سرجک قابل رگلاژ هم نام گذاری شده اند. این امر موجب تسهیل کار در زمان داربست بندی می باشد.

جک سقفی

 

سرجک اسکافلد

سرجک اسکافلد (اسکافولد) یا داربست مثلثی، از متداول‌ترین داربست‌های مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی است و به دلیل استفاده متداول از این قطعه در کار داربست بندی با نام سرجک داربست نیز شناخته می شود.

قالب بتن

نقش این ابزار در همجواری داربست، نقشی ثابت و معین است اما در انواع مختلف کمی تفاوت ایجاد شده که در عملکرد دیده می شود. در این بخش به تعدادی از آنها اشاره می شود:

قالب فلزی بتن

تجهیزات قالب بتن

 

اندازه و اجزا پیچ تنظیم داربست

پیچ تنظیم داربست در سایز های ۴۰، ۵۰، ۶۰، ۷۰ و ۸۰ سانتی متری (بسته به درخواست مشتری) که تفاوت آن ها در طول رزوه میانی است و وزن ۴.۵ الی ۶.۵ کیلوگرم تولید می گردد. سرجک U از سه قطعه تشکیل می شود که شامل بولت سایز ۳۲، ورق U شکل به ابعاد ۲۴ * ۱۲ و ضخامت ۵ یا ۴ میلیمتر و مهره کلنگی (ساخته شده از چدن نشکن با تحمل سختی زیاد) می باشد. جهت مشاهده قیمت و خرید سرجک ریگلاژی به صفحه محصول مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

وزن قالب فلزی

 

کاربرد سرجک داربست

همان طور که از اسمش پیداست، در داربست بندی استفاده می شود. کاربرد اصلی این ابزار در داربست بندی، تعیین دقیق ارتفاع و تراز سقف قالب بندی شده با قالب بتن است و بطور کلی در کفراژ تیر و دال و پل ها استفاده می شود. این ابزار مزیت های دارد که به بررسی آن می پردازیم:

 

مزیت استفاده از سرجک قالب بندی

در پروژه های ساختمانی به دلیل اینکه به راحتی باز و بسته می شود و بار زیادی را تحمل می کند، بسیار استفاده می شود.

 

تست مقاومت فشاری

تست مقاومت فشاری سرجک تا حد تخریب انجام شده است. نتیجه این تست مقاومت تا  ۱۰ تن بار می باشد. امکان مشاهده ویدیوی تست برای شما فراهم شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *