از قالب فلزی بتن برای تشکیل بتن در اشکال مختلف سازه ای مانند تیرها، ستون ها، پوسته ها و دال های ساختمانی استفاده می شود.
هدف اصلی قالب‌ها حمایت دست نخورده از بتن مسلح تا رسیدن به مقاومت کافی است. بر اساس مواد، قالب می تواند از فولاد، الوار، پلاستیک و فایبرگلاس باشد، که در آن چوب رایج ترین ماده در ساخت قالب است.
ساخت قالب فرآیندی است که به ساخت ساختمان ها کمک می کند. مشکل ساخت و ساز ساختمان عدم پشتیبانی از وزن مصالح است. قالب این مشکل را با ایجاد یک پایه محکم برای استفاده به عنوان پایه برای ساخت و ساز جدید حل می کند. بتن یکی از پرطرفدارترین مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمان است.
قالب بندی به محافظت از ساختار ساختمان ها در برابر شرایط آب و هوایی سخت کمک می کند. فرآیند ساخت قالب ساده است: کارگران قالب های موقتی را در دو طرف فونداسیون قرار می دهند و در آنها بتن می ریزند و یک پایه محکم ایجاد می کنند. پس از سفت شدن، فرم ها برداشته می شوند و می توان سطح را با مواد دیگر تکمیل کرد. برای خرید قالب فلزی بتن با ما در ارتباط باشید.

ویژگی های قالب فلزی بتن

قالب بندی باید به اندازه ای قوی باشد که در برابر فشار و وزن بتن مقاومت کند.
ساخت قالب باید از نظر هزینه کل مقرون به صرفه باشد.
در ساخت قالب، قالب باید دارای ظرفیت ضد آب کافی برای جلوگیری از نشتی اتصالات باشد.
قالب باید به اندازه کافی محکم باشد تا شکل بتن را بدون تغییر شکل حفظ کند.

گروه صنعتی میرام در زمینه فروش قالب فلزی بتن در خدمت شماست.

برای درخواست مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تفاوت بین قالب های فلزی بتن و سایر قالب های بتنی:

انتخاب نوع سازه های بتنی معمولا به نوع پروژه، زمان مورد نیاز و همچنین هزینه‌های برآورد شده بستگی دارد یعنی قالب با توجه به نوع پروژه باید به گونه ای باشد که در برابر فشار ناشی از ریختن بتن، مقاومت لازم را داشته باشد و باعث بدشکل شدن بتن نشود. قالب فلزی استحکام و مقاومت بالایی نسبت به قالب چوبی و دیگر قالب ها دارد. در حقیقت قالب فلزی بتن، ظرفی با شکل و فرم خاص خود است که برای ریختن بتن خمیری از آن استفاده می‌شود تا بتن خشک شده و شکل بگیرد.

*میرامکو تولید کننده قالب فلزی بتن.

اصولا برای پروژه هایی با عمق پی زیاد، قالب بندی دیوار ها، اتوبان سازی و … از قالب بتن فلزی استفاده می‌شود زیرا این قالب علاوه بر اینکه استحکام و مقاومت بالایی دارد مقرون به صرفه نیز می‌باشد. قیمت قالب فلزی بتن بر حسب کیلوگرم حساب می شود یعنی باید محاسبه شود که کل قالب چند کیلوگرم است. بهتر است بدانید قالب فلزی نسبت به قالب چوبی گران تر است و وزن بیشتری دارد. با اینکه قالب های چوبی کم وزن هستند ولی چون نمی‌توان از آن ها چندبار استفاده کرد و استحکام کمتری دارند اصلا مقرون به صرفه نیستند. همچنین قیمت روز هر کیلو قالب فلزی بتن نیاز به بررسی توسط متخصص میرامکو دارد.

*برای استعلام قیمت قالب فلزی بتن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کارگاه های بزرگ بتنی معمولا باید قالب های مشابه را چند بار به کار ببرند بنابراین با توجه به دلایل مختلف از جمله مقاومت و استحکام کم چوب، استفاده از آن صرفه‌ی اقتصادی ندارد و پیشنهاد می‌شود از قالب فلزی بتن استفاده شود.

پس بهترین گزینه برای استفاده در ساخت و سازها قالب بتن فلزی می باشد زیرا با اینکه وزن بیشتری دارند و گران تر هستند اما مقاومت بالا و قابلیت استفاده به تعداد دفعات بیشتری دارند. یکی دیگر از مواردی که فعالان این عرصه را به سوی این قالب ها سوق می‌دهد، سرعت بالا در اجرای سازه ها و عدم چسبندگی بتن به سطح قالب با استفاده از این قالب ها می‌باشد.

قالب فلزی بتن

برخی مشتریان ما