طراحی انواع قالب بتن مدولار

گروه صنعتی میرام (صنعت یدک قالب)، یکی از شرکت‌های قدرتمند داخلی در طراحی، تولید و اجرای انواع قالب‌های بتنی مدولار است. تیم مهندسی مجرب میرام، قالب‌هایی باکیفیت را به مشتریان تحویل می‌دهد که دوام بالایی دارند و می‌توان با اطمینان از آن‌ها استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

قالب فلزی بتن چیست؟

    قالب بتن مدولار تشکیل شده از قالب بتن فلزی تخت که ابعاد آن شامل مضربی از 5 است . سیستم قالب بندی مدولار با پین و گوه و کلمس ( میلگردی یا چدنی ) به هم متصل می شوند . در مونتاژ قالب مدولار دیوار پشت بند‌ لوله یا قوطی و ساپورت سولجر با هم یکپارچه شده و یک پانل بزرگ قالب بتن فلزی ( 2*3 – 3*3 – 3*6 متر و … ) را برای قالب بندی دیوار ، فونداسیون , قالب ستون , یا سقف بتنی ایجاد می‌کند . که تشکیل شده از قالب مدولار و کنج‌های خارجی و داخلی ( زاویه 90 درجه ) است و به صورت استاندارد و به عرض های 10 – 15 – 20 – 25 – 30 – 35 – 40 – 45 – 50 سانتیمتر در سه سایز طولی 100 – 150 – 200 سانتیمتری تولید می شوند . قیمت قالب مدولار دیوار از قالب بتن خاص و قالب لارج پانل ارزانتر است .

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

جدول لیست قالب بتن مدولار

لیست وزن قالب بتن مدولار  لبه 5 ( صنعت یدک )، تسمه 6 جوشی ( بوذرجمهر ) و قالب خم ( ارس )

چرا گروه صنعتی میرام

ارسال محصولات ( انواع قالب فلزی بتن ) به پروژه های عمرانی سراسر کشور و برخی کشور های همسایه

گروه صنعتی میرام ( صنعت یدک قالب , میرام چوب , صنعت سازه میرام ) محصولات خود را به پروژه های عمرانی سراسر کشور ارسال می کند.صادرات انواع قالب بتن فلزی ، جک سقفی , چوب روسی , تخته چندلایی به کشور های همسایه از دیگر افتخارات ماست.

کیفیت خوب و تنوع محصولات قالب بندی با توجه به قیمت رقابتی

این شرکت با تکیه بر دانش و تخصص پرسنل مجرب فنی، مهندسی و فروش و اجرایی خود توانسته است با تولید انواع سیستم قالب بندی و فروش انواع چوب ساختمانی بخش عظیمی از بازار صنعت ساختمان سازی و پروژه های پتروشیمی و نفت را از آن خود کند. قالب تسمه 6 (قالب بوذرجمهر)، قالب لبه 5 (قالب صنعت یدک)

میرام چوب (تأمین تخته و مصالح چوبی ساختمانی)

واردات و تامین مصالح چوبی نظیر انواع پلای وود ( تخته چندلایی Plywood ) تخته زیرپایی ، چهارتراش ، چوب گرد شامل چوب روسی و ایرانی، پلی وود مالزی، چندلایی چینی، پلای وود روسی، پلای وود فنلاندی

پروژه‌های انجام شده

گروه صنعتی میرام با همکاری مهندسین و تیم فنی حرفه‌ای خود افتخار همکاری در تولید و اجرای بسیاری از پروژه‌های بزرگ را داشته است.

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

برخی مشتریان ما

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

سوالات متداول

قالب‌های مدولار برای اجرای بیشتر سازه‌ها در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و قیمت مناسب و به صرفه‌ای هم دارند. همچنین سهولت استفاده و اجرای این قالب‌ها دیگر دلیل انتخاب آن‌ها توسط کارفرمایان و مهندسان است.

قالب‌های مدولار در اندازه‌های مختلف برای سطوح مسطح و در اندازه‌های متفاوتی هم برای اجرای سطوح خمیده وجود دارند که بسته به ابعاد هر سازه، قالب‌هایی با همان اندازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت قالب بتن مانند سایر محصولات فلزی و صنعتی بستگی به قیمت و جنس مواد اولیه ( ورق آهن, الکترود, رنگ) حقوق و دستمزد قالبساز, هزینه‌های جانبی ( حمل ونقل, تعمیرات, آب و برق مصرفی و … ) بستگی دارد.

برای آگاهی از قیمت لحظه‌ای انواع قالب‌های نامبرده در گروه صنعتی میرام، باید از طریق تماس با ما با کارشناسان میرام ارتباط بگیرید و قیمت قالب موردنظر خود را دریافت نمایید. کلیه اطلاعات مربوط به قیمت قالب مدولار و دیگر قالب‌ها از طریق تماس تلفنی با کارشناسان میرام امکان‌پذیر است.

قالب مدولار به دلیل خاصیت گسترش پذیری خود برای انواع سازه‌های بلند با ارتفاع بالا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن در ساختمان‌ها و بناهای بسیار بلند وجود ندارد.

زمان استفاده از هریک از قالب‌های بتن به جنس و کیفیت طراحی و ساخت آن‌ها بستگی دارد. همچنین تازه بودن قالب‌ها نیز دیگر دیلیل طولانی بودن عمر مفید آن‌ها در هنگام استفاده است. شما می‌توانید از کیفیت و طول عمر قالب‌های تولیدید میرام اطمینان حاصل نمایید.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه خرید، سفارش دهی و حتی برای اجرای قالب‌ها نیز از کارشناسان میرام مشورت بگیرید. شماره‌های زیر برای برقراری ارتباط شما عزیزان با مهندسان میرام قرار داده شده و هر لحظه پاسخگوی سؤالات و ابهامات شما هستند:

  • 22844339 – 021
  • 09120437237
  • 09126722898 ( واتساپ )

قالب بتن مدولار فلزی و استاندارد چیست؟

    قالب مدولار فلزی در تمام پروژه ها و سازه های بتنی استفاده می شود . قالب بتن مدولار از لغت مدول یا مدولار است . در رشته های عمران و معماری به معنی مطابق اندازه و مقیاس, دارای قسمت های کوچک است . در صنعت تولید قالب مدولار بتن و قالب سازی فلزی به نوعی قالب بندی که شامل پانل های استاندارد تخت و کوچک است ، سیستم قالب بندی مدولار گفته می شود . این تعریف به این منظور است که در قالب بندی بتن , یک پانل بزرگ قالب مرولار دیوار از مونتاژ و بستن مدول های کوچک تر و به دفعات تکرار شونده جهت ایجاد ابعاد بزرگتر استفاده می شود . قیمت قالب مدولار دیوار نیز با توجه به مدول و تیپ بودن در تولید از بقیه قالب لارج پانل و قالب خاص بتنی ارزان تر است .

[toggle title=”➕ ادامه مطلب” color=”white”]

    سیستم قالب بندی مدولار از قالب بتن فلزی تخت تشکیل شده است . ابعاد آن شامل مضربی از 5 است که با پین و گوه و کلمس ( میلگردی یا چدنی ) به هم متصل و با پشت بند‌های لوله یا قوطی و ساپورت سولجر باهم یکپارچه می شود . و یک پانل بزرگ قالب بتن فلزی ( 2*3 – 3*3 – 3*6 متر و … ) را ایجاد می کند که تشکیل شده از  قالب مدولار و کنج‌های خارجی و داخلی ( زاویه 90 درجه ) است و به صورت استاندارد و به عرض های 10 – 15 – 20 – 25 – 30 – 35 – 40 – 45 – 50 سانتیمتر و در سه سایز طولی 100 – 150 – 200 سانتیمتری تولید می‌ شوند .

    با ترکیب پانل‌های تخت مدولار ( قالب بتن )‌، کنج‌های بیرونی و داخلی و پشت بندها می‌توان قالب بندی فونداسیون و ستون انواع سازه های بتنی را به راحتی اجرا نمود. برای قالب بندی دیوار برشی دوطرفه می توان ازقالب بتن مدولار استفاده کرد. روش مهار و پشت بند قالب مدولار دیوار با لوله و سولجر است. در اتصال لوله به قالب فلزی از گیره ( گیره متوسط – گیره بلند ) استفاده می‌شود. جهت مهار فشار هیدرواستاتیک بتن و جلوگیری از بازشدن سیستم قالب بندی از بلت تمام رزوه و مهره بولت ( مهره خروسکی ) استفاده می شود. به منظور اتصال دو قالب بتن ریزی عمود بر هم فقط در قسمت خارجی سطح بتن از نبشی صفر پانچ شده استفاده می شود.

    کنج های قالب فلزی مدولار با زاویه 90 درجه تولید می شوند لذا جهت قالب بندی گوشه های عمود برهم انواع سازه بتنی در گوشه بیرونی سازه از کنج خارجی و در گوشه های داخل سازه بتنی از کنج داخلی استفاده می شود . انواع قالب کنج خارجی معمولا بصورت پخدار ( پخ 1.5*1.5 تا 2.5*2.5 سانتیمتر ) و کنج های داخلی بدون پخ ( تیز ) ساخته و تولید می شود .

    محاسبه‌, طراحی و تولید قالب بتن مدولار در شهر قم برای اولین بار توسط شرکت صنعت یدک انجام شده است . در حال حاضر بیشتر کارخانه های قالبسازی و کارگاه های کوچک تولید قالب بتن سیستم های مشابه را تولید می‌کنند . چون از قالب‌های مدولار در همه نوع سازه بتنی ( فونداسیون , دیوار , سقف , مخزن آب , فاضلاب , پل , تونل و … ) استفاده می‌شود‌, به آن قالب همه کاره نیز گفته می‌شود.

وزن قالب فلزی بتن :

     وزن قالب فلزی بتن مدولار بستگی به ضخامت ورق قالب فلزی و تسمه پانچ دارد. مثلا وزن قالب فلزی لبه 5 سانتی از وزن قالب فلزی تسمه 6 سانتی سبک تر است. وزن قالب 50*100 حدود 20 کیلوگرم است. طرح شرکت بوذرجمهر وزن سنگین تر دارد. یعنی وزن قالب فلزی 100*50 لبه 6 سانتی حدود 23 کیلوگرم است. بنابراین قیمت قالب فلزی 100 * 50 صنعت یدک از قیمت قالب بتن بوذرجمهر ارزان تر است. بیشتر خرید و فروش قالب بتن فلزی با قالب 50*100 انجام می شود. هرچه ابعاد قالب فلزی بتن بیشتر باشد، مقدار وزن قالب بتن بیشتر می شود. یعنی وزن قالب 50 از وزن قالب 30 سانت بیشتر است. جدول وزن قالب فلزی بتن در بالا قابل مشاهده است. 

    وزن قالب فلزی ستون بتنی مربع مستطیل بر اساس وزن قالب مدولار تعیین و محاسبه می گردد. یک ستون بتنی مربعی با ابعاد 50 در 50 و ارتفاع 3 متر حدود 270 کیلوگرم قالب مدولار نیاز دارد. قیمت قالب فلزی ستون 3 متری 50*50 امروز ( 25 بهمن 1401 ) حدود 10 میلیون تومن است.

مزایای استفاده از قالب مدولار :

– داشتن عمر مفید بالا

– سرعت عمل در برپایی و جمع کردن قالب ها ( مونتاژ و دمونتاژ آسان )

– ایجاد سطحی صاف در سازه بتنی ( بتن اکسپوز )

– ایمنی کافی هم از نظر مقاومت در برابر نیروها و هم از نظر بروز آتش سوزی

– کاهش عملیات اجرایی به دلیل مدول و پیش ساخته بودن قطعات

– امکان تغییر دادن سریع ظرفیت و مقاومت آن ها

– داشتن مزیت اقتصادی بیشتر به دلیل نداشتن وابستگی به واردات ورق آهن

– خرید و فروش راحت در بازار آهن ( بصورت قالب بتن دست دوم یا کارکرده )

کاربرد قالب بتنی استاندارد و همه کاره :

    بیشترین کاربرد قالب بتن استاندارد در قالب بندی ساختمان‌های بتنی و انواع سازه های بتنی است . در صورت انتخاب درست کارخانه تولیدی و پیمانکار اجرایی خوب, می‌توان سازه بتنی با کیفیت و نمای خوب ( اکسپوز ) بنا کرد. هزینه و قیمت خرید قالب بتنی مدولار در مقایسه با سایر سیستم ها ( قالب خاص یا ویژه , سیستم پلای وود ) به دليل استفاده آن در انواع سازه بتنی مانند فونداسیون , ديوار , تیر و دال , عرشه پل , برخی قطعات پیش ساخته بتنی و … بسيار اقتصادی و پایین است.

    اگر نگهداری قالب فلزی درست انجام شود و عدم سقوط قالب بتن استاندارد از ارتفاع رعایت شود . حداقل تا 100 مرتبه بدون تغيير شکل قابل استفاده است . حتی در صورت کهنه شدن , بصورت قالب بتن دست دوم یا کارکرده نیز با قیمت خوب در بازار آهن خرید و فروش می شود.

    سطح و ورق رویه قالب بتن مدولار از ورق سیاه فولادی با ضخامت 3 میل  و تسمه های پانچ شده اطراف پانل به ضخامت 5 میلیمتر  و تسمه های تودلی قالب بتن ساختمان از ورق 3 يا 4 میلیمتر است . قالب بتن فلزی استاندارد , طوری طراحی و محاسبه شده که به راحتی قابل حمل است.

    شناخته ترین برند و کارخانه های تولید کننده قالب فلزی بتن عبارتند از : قالب بتن صنعت یدک ,قالب بتن بوذرجمهر, قالب ارس‌, قالب مرسل که مشخصات‌, جزییات‌, اندازه ورق‌ها و تسمه‌های شرکت‌های تولید کننده قالب فلزی بتن باهم متفاوت است به عنوان مثال قالب صنعت یدکی بصورت تسمه ای و جوشی با لبه 5 سانتیمتر ساخته می شود , قالب بوذرجمهری با تسمه 6 سانتی و شرکت ارس پولاد قالب لبه خم تولید می کند.

تعیین قیمت قالب بتن چگونه است؟

    قیمت قالب بتن مانند سایر محصولات فلزی و صنعتی بستگی به قیمت و جنس مواد اولیه ( ورق آهن , الکترود , رنگ ) , حقوق و دستمزد قالبساز , هزینه های جانبی ( حمل ونقل , تعمیرات , آب و برق مصرفی و … ) بستگی دارد. لذا با توجه به نوسانات قیمت متریال در بازار ایران , متأسفانه قیمت قالب فلزی بتن نیز همواره در حال تغییر است. شاید قیمت قالب بتن لبه خم از قالب بتن جوشی بیشتر ولی وزن قالب لبه خم از قالب تسمه ای کمتر است . تعیین قیمت قالب نو لبه 5 سانت و تسمه 6 سانت باهم یکی است . ولی همیشه قیمت قالب بتن دست دوم صنعت یدکی ( لبه 5 ) از قالب بتن کارکرده بوذرجمهر ( تسمه 6 ) بیشتر و خرید و فروش آن نیز راحت تر است.

آرشیو قیمت قالب بتن مدولار :

    * قیمت قالب بتن ( اسفند ماه سال 1398 ) قیمت هر کیلو قالب فلزی بتن نو 11700 تومان و قیمت قالب فلزی 100 * 50 تسمه جوشی لبه 5 حدود 230 هزار تومان بود.

    * قیمت قالب مدولار مهر ماه سال 1399 کیلویی 22 هزار تومان بود.

    * قیمت قالب فلزی امروز ( 10 اردیبهشت ماه سال 13401 ) قیمت قالب فلزی بتن نو هر کیلو 28800 تومان و قیمت قالب فلزی 50*100 صنعت یدکی حدود 570 هزار تومان است.

    * قیمت قالب بتن مدولار در تاریخ 6 دی ماه 1401 به بالاترین قیمت در تاریخچه قیمت قالب فلزی بتن یعنی هر کیلوگرم 35000 تومان رسید . در همین روز قیمت ورق فولاد مبارکه هر کیلوگرم 27500 تومن اعلام شد .

    * قیمت قالب بتن مدولار در تاریخ 25 بهمن ماه 1401 به بالاترین قیمت در تاریخچه قیمت قالب فلزی بتن یعنی هر کیلوگرم 39500 تومان رسید . در همین روز قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه هر کیلوگرم 33300 تومن اعلام شد .

نمودار قیمت ورق فولاد مبارکه اصفهان همچنان نوسانی است . باتوجه به اینکه نحوه تعیین قیمت قالب بتن فلزی مدولار نیز ارتباط مستقیم با قیمت آهن در بازار آهن دارد قیمت محصولات جک و قالب بتن نیز نوسانی است .

سایر محصولات تولیدی در کارخانه جک و قالب سازی :

    محصول اصلی که در کارخانه تولید جک و قالب ساختمانی ساخته و تولید می شود انواع قالب بتن مدولار و جک ساختمانی است . تولید قالب بتن خاص از جمله مواردی است که تخصص و تجربه بیشتری نیاز دارد . بعنوان مثال طراحی و تولید قالب تیر پیش ساخته بتنی به عنوان قالب خاص بتنی شناخته می شود . دیگر قالب های خاص بتن نیز شامل قالب نیوجرسی بتنی ، قالب فلزی منهول ، قالب موج شکن ، قالب لاینینگ تونل ، قالب تونل فرم ، قالب میز پرنده ، قالب لغزنده ، قالب عرشه پل ، قالب دیوار پیش ساخته بتنی ، و قالب های خاص دیگر که طبق نقشه قالب بندی طراحی و تولید می شود .

برای دریافت لیست قیمت قالب فلزی بتن مدولار  و مشخصات فنی با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید :

دفتر فروش تهران : 22844339