در مقاله ی زیر اطلاعات کامل در خصوص قالب نیوجرسی بتنی پیش ساخته و درجا مشاهده می شود . مشخصات فنی نیوجرسی بتنی مفصلی , روش ساخت و تولید قالب نیوجرسی بتنی و لیست قیمت قالب نیوجرسی بتنی هم وجود دارد . نحوه تعیین قیمت قالب نیوجرسی بتنی نیز آورده شده است . جدول وزن قالب نیوجرسی بتنی جهت برآورد هزینه های اولیه ی تولید کننده های نیوجرسی بتنی نیز مشخص شده است . درصورت نیاز به خرید و فروش قالب نیوجرسی بتنی توصیه می شود حتما تا انتها این مقاله را مطالعه فرمایید .

انواع نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی انواع مختلف دارد . شامل نیوجرسی مفصلی اداره راه ( نیوجرسی جاده ) ، نیوجرسی شهرداری ، مینی نیوجرسی بتنی ، نیوجرسی بتنی خود ایستا است .

1 – نیورسی مفصلی همان طور که از اسمش مشخص است دارای اتصال مفصلی است و در دو نوع حفاظ بتنی مفصلی ( الف ) و ( ب ) تولید می شود .

2 – نیوجرسی لولایی جزییات و ابعاد نیوجرسی بتنی لولایی مانند نوع مفصلی است با این تفاوت که جهت اتصال نیوجرسی ها به یکدیگر به جای استفاده از مفصل نیوجرسی از اتصال لولا ( پلیت و میلگرد ) استفاده می شود .

3 – نیوجرسی بتنی ساده که اتصال نیوجرسی ها با کام و زبانه ( نری و مادگی ) یا بدون اتصال طراحی و تولید می شود .

وزن نیوجرسی بتنی :

وزن نیوجرسی بتنی پیش ساخته براساس حجم بتن نیوجرسی ، وزن مخصوص بتن ، وزن میلگرد مصرفی نیوجرسی بتنی تعیین می شود. حجم نیوجرسی بتن 4 متری حدود 1.5 متر مکعب است. در جدول وزن نیوجرسی بتنی زیر بتن با عیار 400 است. حدود 55 کیلو گرم هم وزن میلگرد نیوجرسی بتن و قطعه مفصلی نیوجرسی است. ابعاد نیوجرسی بتنی مفصلی 20*70*100 است.

1 – وزن نیوجرسی 6 متری مفصلی اداره راه با عیار بتن 400 حدود 5400 کیلوگرم ( 5.4 تن ) است.

2 – وزن نیوجرسی 4 متری مفصلی اداره راه با عیار بتن 400 حدود 3600 کیلوگرم ( 3.6 تن ) است.

3 – وزن نیوجرسی 3 متری مفصلی اداره راه با عیار بتن 400 حدود 2700 کیلوگرم ( 2.7 تن ) است.

در بازار خرید و فروش نیوجرسی بتنی وزن های کمتری مشاهده می شود. دلیل سبک بودن وزن نیوجرسی جاده استفاده از بتن نامناسب است. طبق مشخصات فنی و اجرایی حفاظ های بتنی وزارت راه و ترابری عیار سیمان نیوجرسی باید 400 کیلوگرم در متر مکعب باشد.

انواع قالب نیوجرسی بتنی :

1 – قالب نیوجرسی سبک : با استفاده از ورق فولاد مبارکه با ضخامت 3 میلیمتر و تسمه های پشت قالب بتن 5 و 8 میلیمتر طراحی و تولید می شود . دارای وزن سبک و قطعا دفعات تکرار بتن ریزی کم است .

2 – قالب نیوجرسی برگردان : دارای ورق رویه با ضخامت 4 تا 6 میلیمتر و پروفیل های پشت بند طراحی و تولید می شود . وزن قالب نیوجرسی برگردان سنگین تر است و دفعات تکرار بتن ریزی با کیفیت نیز بیشتر از قالب نوع ساده و سبک است .

3 – قالب نیوجرسی برگردان چرخشی : از ورق رویه با ضخامت 5 یا 6 میلیمتر و پروفیل های پشت بند طراحی و تولید می شود . دارای شاسی مخصوص جهت چرخیدن قالب و قطعه ی بتنی با هم است . قالب نیوجرسی برگردان چرخشی سنگین ترین وزن را دارد و دفعات تکرار بتن ریزی با کیفیت نیز بیشتر از قالب نوع ساده و سبک است .

برآورد وزن قالب نیوجرسی بتنی :

وزن قالب نیوجرسی بتنی به نحوه ی طراحی قالب فلزی نیوجرسی و طول آن بستگی دارد . یعنی جنس ورق قالب فلزی ، ضخامت آن و پروفیل استفاده شده در پشت بند قالب بتن تعیین کننده ی لیست وزن قالب فلزی است . این موضوع در محاسبه و برآورد قالب فلزی هر قطعه ی بتنی پیش ساخته نیز صدق می کند . برآورد وزن قالب تیر پیش ساخته بتنی هم مشابه نیوجرسی است .

مقایسه وزن قالب نیوجرسی 4 متری مفصلی اداره راه :

1 – وزن قالب نیوجرسی ساده حدود 900 کیلوگرم است . بتن ریزی از 20 سانتیمتر بالای قطعه بتنی انجام می شود .

2 – وزن قالب نیوجرسی با سیستم برگردان حدود 1200 کیلو گرم است . بتن ریزی از 70 سانتیمتر پاشنه ( کف ) انجام می شود .

3 – وزن قالب نیوجرسی برگردان چرخشی حدود 1500 کیلوگرم است . بتن ریزی از 70 سانتیمتر پاشنه نیوجرسی انجام می شود. و نیوجرسی بتنی به روش تخم گزار از قالب فلزی جدا می شود .

وزن قالب نیوجرسی 6 متری با سیستم برگردان حدود 1800 کیلوگرم است .

مقایسه و لیست جدول وزن قالب فلزی اعلامی تقریبی است . و با توجه به روش طراحی پروژه و تعداد تکرار بتن ریزی و … تغییر می کند . در صورت استفاده از ورق با ضخامت کمتر یا پروفیل ضعیف تر وزن سبک تر نیز بدست می آید که هرگز توصیه نمی شود .

مشخصات فنی و ابعاد نیوجرسی بتنی

    مشخصات فنی نیوجرسی بتنی در ادارات و ارگان های مختلف ایران متفاوت هستند . به طور معمول نیوجرسی مفصلی اداره راه و ترابری مقطع 20*70*100 سانتیمتر و طول 4 و 6 متری دارد . نیوجرسی بتنی شهرداری مقطع 15*60*80 سانتیمتر و طول 2 و 3 متری دارد . البته شهرداری ها نیوجرسی نیم متری هم دارند . اغلب سفارش ساخت قالب نیوجرسی مربوط به نیوجرسی مفصلی 4 متری است که طبق ابعاد استاندارد وزارت راه طراحی و تولید می شود .

مزایای استفاده از قالب فلزی نیوجرسی

    کاربرد قالب بتن نیوجرسی در قالب بندی و تولید انواع نیوجرسی بتنی پیش ساخته یا درجا است . در جاده , اتوبان و کارگاه های ساختمانی به عنوان حفاظ بتنی ( مانع بتنی ) استفاده می شود . در صورت انتخاب درست کارخانه تولیدی و پیمانکار اجرایی خوب , می توان مانع بتنی و نیوجرسی با کیفیت و نمای خوب تولید کرد . هزینه و قیمت خرید قالب فلزی خاص نیوجرسی بالا است . اما به دليل استفاده طولانی مدت از آن در انواع پروژه های راهسازی , شهرداری و … بسيار اقتصادی و پایین است . در صورت نگهداری درست و عدم سقوط قالب بتن فلزی از ارتفاع , حداقل تا 200 مرتبه بدون تغيير شکل قالب قابل استفاده است . و حتی بعد از اتمام پروژه راه و در صورت کهنه شدن , بصورت قالب نیوجرسی دست دوم یا کارکرده نیز با قیمت خوب در بازار آهن و قالب فروش ها خرید و فروش می شود .

    ورق رویه قالب نیوجرسی از ورق سیاه فولادی با ضخامت 3 میل تا 6 میلیمتر است . ضخامت ورق قالب فلزی بتن با توجه به محاسبات و طراحی قالب ساده و سبک ، قالب نیوجرسی برگردان ، قالب چرخشی تعیین می شود . و پروفیل های پشت قالب از ناودانی یا قوطی و تسمه های تودلی قالب لارج پانل نیوجرسی از ورق 8 میلیمتر است . قالب نیوجرسی مفصلی طبق استاندارد وزارت راه و ترابری طراحی و محاسبه می شود که با جرثقیل قابل حمل است .

    شناخته ترین برند و شرکت تولید قالب فلزی نیوجرسی ( کارخانه تولید نیوجرسی ) عبارتند از : گروه صنعتی میرام , قالب بتن صنعت یدک , قالب بتن بوذرجمهر , عمران صنعت پایا , شرکت تسکو و سازه گستر مدحت که مشخصات , جزییات , اندازه ورق ها و تسمه های کارخانه تولید کننده قالب بتن فلزی باهم متفاوت است .

نحوه تعیین قیمت قالب نیوجرسی

    طراحی و ساخت قالب فلزی خاص نیوجرسی بتنی مطابق نقشه , جزییات اجرایی آن انجام می شود . قیمت ساخت و تولید قالب بتن خاص مانند سایر محصولات فلزی و صنعتی به قیمت و جنس مواد اولیه ( ورق آهن , الکترود , رنگ ) , حقوق و دستمزد قالبساز , هزینه های جانبی ( حمل ونقل , تعمیرات , آب و برق مصرفی و … ) بستگی دارد . لذا با توجه به نوسانات قیمت متریال در بازار ایران , متأسفانه قیمت قالب فلزی نیوجرسی نیز همواره در حال تغییر است . همین طور قیمت قالب نیوجرسی سبک به علت وزن کمتر از قیمت قالب برگردان و قالب چرخشی ( قالب تخم گذار ) ارزانتر است . قیمت قالب نیوجرسی مفصلی وزارت راه از قیمت قالب نیوجرسی شهرداری بیشتر است . قیمت قالب بتن نو نیوجرسی اداره راه و ترابری در مهر ماه سال 1401 حدود هر کیلوگرم 34 هزار تومن است . تعیین قیمت قالب تیر پیش ساخته بتنی ( قالب تیر پل ) هم مشابه قیمت نیوجرسی بتنی است .

    قیمت مفصل نیوجرسی 3 تیکه 550 هزار تومان است. وزن قطعه مفصلی نیوجرسی سه تیکه خدود 13 کیلو گرم است.

             مشخصات نیوجرسی مفصلی

برای دریافت جدول وزن قالب و قیمت قالب فلزی نیوجرسی بتنی  و مشخصات فنی با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید :

دفتر فروش تهران : 22844339

جدول لیست وزن قالب بتن مدولار  لبه 5 ( شرکت صنعت یدک ) , جک و قالب بوذرجمهر تسمه 6 جوشی و قالب خم ( ارس ) جک سقفی اتصالات قالب بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *