قیمت قالب نیوجرسی بتنی مفصلی

در مقاله ی زیر اطلاعات کامل در خصوص قیمت قالب نیوجرسی بتنی مفصلی تولید ، خرید و فروش قالب نیوجرسی بتنی پیش ساخته و درجا مشاهده می شود . مشخصات فنی نیوجرسی بتنی مفصلی , روش ساخت و تولید قالب نیوجرسی بتنی و لیست قیمت قالب نیوجرسی بتنی هم وجود دارد . نحوه تعیین قیمت قالب نیوجرسی بتنی نیز آورده شده است . جدول وزن قالب نیوجرسی بتنی جهت برآورد هزینه های اولیه ی تولید کننده های نیوجرسی بتنی نیز مشخص شده است . درصورت نیاز به خرید و فروش قالب نیوجرسی بتنی توصیه می شود حتما تا انتها این مقاله را مطالعه فرمایید .

انواع نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی انواع مختلف دارد . شامل نیوجرسی مفصلی اداره راه ( نیوجرسی جاده ) ، نیوجرسی شهرداری ، مینی نیوجرسی بتنی ، نیوجرسی بتنی خود ایستا است . طریقه ساخت نیوجرسی بتنی متفاوت است.

1 – نیورسی مفصلی همان طور که از اسمش مشخص است دارای اتصال مفصلی است و در دو نوع حفاظ بتنی مفصلی ( الف ) و ( ب ) تولید می شود .

2 – نیوجرسی لولایی جزییات و ابعاد نیوجرسی بتنی لولایی مانند نوع مفصلی است با این تفاوت که جهت اتصال نیوجرسی ها به یکدیگر به جای استفاده از مفصل نیوجرسی از اتصال لولا ( پلیت و میلگرد ) استفاده می شود .

3 – نیوجرسی بتنی ساده که اتصال نیوجرسی ها با کام و زبانه ( نری و مادگی ) یا بدون اتصال طراحی و تولید می شود .

وزن نیوجرسی بتنی :

وزن نیوجرسی بتنی پیش ساخته براساس حجم بتن نیوجرسی ، وزن مخصوص بتن ، وزن میلگرد مصرفی نیوجرسی بتنی تعیین می شود. حجم نیوجرسی بتن 4 متری حدود 1.5 متر مکعب است. در جدول وزن نیوجرسی بتنی زیر بتن با عیار 400 است. حدود 55 کیلو گرم هم وزن میلگرد نیوجرسی بتن و قطعه مفصلی نیوجرسی است. ابعاد نیوجرسی بتنی مفصلی 20*70*100 است.

1 – وزن نیوجرسی 6 متری مفصلی اداره راه با عیار بتن 400 حدود 5400 کیلوگرم ( 5.4 تن ) است.

2 – وزن نیوجرسی 4 متری مفصلی اداره راه با عیار بتن 400 حدود 3600 کیلوگرم ( 3.6 تن ) است.

3 – وزن نیوجرسی 3 متری مفصلی اداره راه با عیار بتن 400 حدود 2700 کیلوگرم ( 2.7 تن ) است.

در بازار خرید و فروش نیوجرسی بتنی وزن های کمتری مشاهده می شود. دلیل سبک بودن وزن نیوجرسی جاده استفاده از بتن نامناسب است. طبق مشخصات فنی و اجرایی حفاظ های بتنی وزارت راه و ترابری عیار سیمان نیوجرسی باید 400 کیلوگرم در متر مکعب باشد.

انواع قالب نیوجرسی بتنی :

1 – قالب نیوجرسی سبک : با استفاده از ورق فولاد مبارکه با ضخامت 3 میلیمتر و تسمه های پشت قالب بتن 5 و 8 میلیمتر طراحی و تولید می شود . دارای وزن سبک و قطعا دفعات تکرار بتن ریزی کم است .

2 – قالب نیوجرسی برگردان : دارای ورق رویه با ضخامت 4 تا 6 میلیمتر و پروفیل های پشت بند طراحی و تولید می شود . وزن قالب نیوجرسی برگردان سنگین تر است و دفعات تکرار بتن ریزی با کیفیت نیز بیشتر از قالب نوع ساده و سبک است .

3 – قالب نیوجرسی برگردان چرخشی : از ورق رویه با ضخامت 5 یا 6 میلیمتر و پروفیل های پشت بند طراحی و تولید می شود . دارای شاسی مخصوص جهت چرخیدن قالب و قطعه ی بتنی با هم است . قالب نیوجرسی برگردان چرخشی سنگین ترین وزن را دارد و دفعات تکرار بتن ریزی با کیفیت نیز بیشتر از قالب نوع ساده و سبک است .

4 – قالب نیوجرسی اتوماتیک زن : دسنگاه اتوماتیک زن نیوجرسی بتنی بصورت درجاریز و پیوسته بتن ریزی و اجرای نیوجرسی را انجام می دهد. ایراد اصلی دستگاه تولید نیوجرسی اتومات ، قیمت دستگاه ساخت نیوجرسی است. دیگر ایراد دستگاه نیوجرسی زن اتوماتیک ریختن و افتادن نیوجرسی بتنی در صورت عدم دقت در طرح اختلاط بتن نیوجرسی و اسلامپ آن است.

برآورد وزن قالب نیوجرسی بتنی :

وزن قالب نیوجرسی بتنی به نحوه ی طراحی قالب فلزی نیوجرسی و طول آن بستگی دارد . یعنی جنس ورق قالب فلزی ، ضخامت آن و پروفیل استفاده شده در پشت بند قالب بتن تعیین کننده ی لیست وزن قالب فلزی است . این موضوع در محاسبه و برآورد قالب فلزی هر قطعه ی بتنی پیش ساخته نیز صدق می کند . برآورد وزن قالب تیر پیش ساخته بتنی هم مشابه نیوجرسی است .

مقایسه وزن قالب نیوجرسی 4 متری مفصلی اداره راه :

1 – وزن قالب نیوجرسی ساده حدود 900 کیلوگرم است . بتن ریزی از 20 سانتیمتر بالای قطعه بتنی انجام می شود .

2 – وزن قالب نیوجرسی با سیستم برگردان حدود 1200 کیلو گرم است . بتن ریزی از 70 سانتیمتر پاشنه ( کف ) انجام می شود .

3 – وزن قالب نیوجرسی برگردان چرخشی حدود 1500 کیلوگرم است . بتن ریزی از 70 سانتیمتر پاشنه نیوجرسی انجام می شود. و نیوجرسی بتنی به روش تخم گزار از قالب فلزی جدا می شود .

وزن قالب نیوجرسی 6 متری با سیستم برگردان حدود 1800 کیلوگرم است .

مقایسه و لیست جدول وزن قالب فلزی اعلامی تقریبی است . و با توجه به روش طراحی پروژه و تعداد تکرار بتن ریزی و … تغییر می کند . در صورت استفاده از ورق با ضخامت کمتر یا پروفیل ضعیف تر وزن سبک تر نیز بدست می آید که هرگز توصیه نمی شود .

مشخصات فنی و ابعاد نیوجرسی بتنی

    مشخصات فنی نیوجرسی بتنی در ادارات و ارگان های مختلف ایران متفاوت هستند . نقشه نیوجرسی مفصلی اداره راه و ترابری دارای مقطع 20*70*100 سانتیمتر و طول 4 و 6 متری است . نیوجرسی بتنی شهرداری مقطع 15*60*80 سانتیمتر و طول 2 و 3 متری دارد . البته شهرداری ها نیوجرسی نیم متری هم دارند . اغلب سفارش ساخت قالب نیوجرسی مربوط به نیوجرسی مفصلی 4 متری است که طبق ابعاد استاندارد وزارت راه طراحی و تولید می شود . مشخصات نیوجرسی مفصلی و ابعاد استاندارد نیوجرسی بتنی در قالب فلزی تولید شده رعایت می شود.

مزایای استفاده از قالب فلزی نیوجرسی

    کاربرد قالب بتن نیوجرسی در قالب بندی و تولید انواع نیوجرسی بتنی پیش ساخته یا درجا است . در جاده , اتوبان و کارگاه های ساختمانی به عنوان حفاظ بتنی ( مانع بتنی ) استفاده می شود . در صورت انتخاب درست کارخانه تولیدی و پیمانکار اجرایی خوب , می توان مانع بتنی و نیوجرسی با کیفیت و نمای خوب تولید کرد . هزینه و قیمت خرید قالب فلزی خاص نیوجرسی بالا است . اما به دليل استفاده طولانی مدت از آن در انواع پروژه های راهسازی , شهرداری و … بسيار اقتصادی و پایین است . در صورت نگهداری درست و عدم سقوط قالب بتن فلزی از ارتفاع , حداقل تا 200 مرتبه بدون تغيير شکل قالب قابل استفاده است . و حتی بعد از اتمام پروژه راه و در صورت کهنه شدن , بصورت قالب نیوجرسی دست دوم یا کارکرده نیز با قیمت خوب در بازار آهن و قالب فروش ها خرید و فروش می شود .

    ورق رویه قالب نیوجرسی از ورق سیاه فولادی با ضخامت 3 میل تا 6 میلیمتر است . ضخامت ورق قالب فلزی بتن با توجه به محاسبات و طراحی قالب ساده و سبک ، قالب نیوجرسی برگردان ، قالب چرخشی تعیین می شود . و پروفیل های پشت قالب از ناودانی یا قوطی و تسمه های تودلی قالب لارج پانل نیوجرسی از ورق 8 میلیمتر است . قالب نیوجرسی مفصلی طبق استاندارد وزارت راه و ترابری طراحی و محاسبه می شود که با جرثقیل قابل حمل است .

    شناخته ترین برند و شرکت تولید قالب فلزی نیوجرسی ( کارخانه تولید نیوجرسی ) عبارتند از : گروه صنعتی میرام , قالب بتن صنعت یدک , قالب بتن بوذرجمهر , عمران صنعت پایا , شرکت تسکو و سازه گستر مدحت که مشخصات , جزییات , اندازه ورق ها و تسمه های کارخانه تولید کننده قالب بتن فلزی باهم متفاوت است .

نحوه تعیین قیمت قالب نیوجرسی

    طراحی و ساخت قالب فلزی خاص نیوجرسی بتنی مطابق نقشه , جزییات اجرایی آن انجام می شود . قیمت ساخت و تولید قالب بتن خاص مانند سایر محصولات فلزی و صنعتی به قیمت و جنس مواد اولیه ( ورق آهن , الکترود , رنگ ) , حقوق و دستمزد قالبساز , هزینه های جانبی ( حمل ونقل , تعمیرات , آب و برق مصرفی و … ) بستگی دارد . لذا با توجه به نوسانات قیمت متریال در بازار ایران , متأسفانه قیمت قالب فلزی نیوجرسی نیز همواره در حال تغییر است . همین طور قیمت قالب نیوجرسی سبک به علت وزن کمتر از قیمت قالب برگردان و قالب چرخشی ( قالب تخم گذار ) ارزانتر است . قیمت قالب نیوجرسی مفصلی وزارت راه از قیمت قالب نیوجرسی شهرداری بیشتر است . قیمت قالب بتن نو نیوجرسی اداره راه و ترابری در مهر ماه سال 1401 حدود هر کیلوگرم 34 هزار تومن است . تعیین قیمت قالب تیر پیش ساخته بتنی ( قالب تیر پل ) هم مشابه قیمت نیوجرسی بتنی است .

قیمت مفصل نیوجرسی

    قیمت مفصل نیوجرسی اداره راه حدود سه تا چهار برابر قیمت ضایعات آهن است. اگر قیمت ضایعات آهن 16 هزار تومان باشد قیمت هر کیلو مفصل نیوجرسی بتنی بین 50 تا 60 هزار تومان است. 550 هزار تومان است. وزن مفصل نیوجرسی 3 تیکه حدود 13 کیلوگرم است. تولید مفصل نیوجرسی نیاز به مجوز اداره راه و ترابری را دارد. اما تولید قالب نیوجرسی مفصلی مجوز اداره راه نیاز ندارد.

             مشخصات نیوجرسی مفصلی

برای دریافت جدول وزن قالب و قیمت قالب فلزی نیوجرسی بتنی  و مشخصات فنی با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید :

دفتر فروش تهران : 22844339

جدول لیست وزن قالب بتن مدولار  لبه 5 ( شرکت صنعت یدک ) , جک و قالب بوذرجمهر تسمه 6 جوشی و قالب خم ( ارس ) جک سقفی اتصالات قالب بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *