متعلقات و اتصالات قالب بتن

گروه صنعتی میرام ( صنعت یدک قالب ) از شرکت‌ های قدرتمند داخلی در طراحی ، تولید و اجرای انواع قالب‌ بتن فلزی ، جک سقفی ، اتصالات و متعلقات قالب بندی بتن است . تیم مهندسی مجرب میرام ، فروش تجهیزات قالب بندی بتن باکیفیت را برای مشتریان انجام می‌دهد که دوام بالایی دارند و می‌توان با اطمینان از آن‌ها استفاده کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و لیست قیمت قالب فلزی بتن با ما تماس بگیرید .

جک سقفی چیست؟

    اتصالات قالب بندی و متعلقات قالب بتن فلزی جزء قطعات مهم در انواع سیستم قالب بندی بتن هستند . درصورت عدم استفاده از ابزارهای با کیفیت در زمان بتن ریزی ، احتمال ریختن و خرابی قالب‌های بتنی تحت فشار نیروهای وارده ( نیروی هیدرواستاتیک بتن روانف نیروی باد ، وزن قالب فلزی و … ) وجود دارد . از متعلقات و لوازم قالب بندی بتن برای اجرای انواع قالب‌های مدولار ، انواع داربست‌ها و جک‌های سقفی استفاده می‌شود 

    متعلقات قالب فلزی بتن در انواع قالب بتن خاص نیز استفاده می شود . به عنوان مثال در قالب نیوجرسی از پیچ و مهره قالب بندی  ، کلیپس قالب بندی  و دوپیچ خاص استفاده می شود . در قالب منهول فاضلاب نیز از پیچ و مهره و کلمس میلگردی استفاده می شود . 

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

انواع متعلقات قالب بتن​ در گروه صنعتی میرام (صنعت یدک قالب)

مهم‌ترین اتصالات و متعلقات بتن مورد استفاده در ساخت و ساز به شرح زیر هستند:

بلت تسمه‌ای (تسمه تنگ)

پین و گوه

بلت تمام رزوه (میان بولت)

بلت عصایی (گیره سولجر)

مهره خروسکی

گیره پوتر

گیره قالب ( بست دوپا ) 

گیره لوله به لوله

واشر تخت​

واشر کاس ​

میان بولت آب بند​

سرجک قالب بندی​

چرا گروه صنعتی میرام

ارسال محصولات ( انواع قالب فلزی بتن ) به پروژه های عمرانی سراسر کشور و برخی کشور های همسایه

گروه صنعتی میرام ( صنعت یدک قالب , میرام چوب , صنعت سازه میرام ) محصولات خود را به پروژه های عمرانی سراسر کشور ارسال می کند.صادرات انواع قالب بتن فلزی ، جک سقفی , چوب روسی , تخته چندلایی به کشور های همسایه از دیگر افتخارات ماست.

کیفیت خوب و تنوع محصولات قالب بندی با توجه به قیمت رقابتی

این شرکت با تکیه بر دانش و تخصص پرسنل مجرب فنی، مهندسی و فروش و اجرایی خود توانسته است با تولید انواع سیستم قالب بندی و فروش انواع چوب ساختمانی بخش عظیمی از بازار صنعت ساختمان سازی و پروژه های پتروشیمی و نفت را از آن خود کند. قالب تسمه 6 (قالب بوذرجمهر)، قالب لبه 5 (قالب صنعت یدک)

میرام چوب (تأمین تخته و مصالح چوبی ساختمانی)

واردات و تامین مصالح چوبی نظیر انواع پلای وود ( تخته چندلایی Plywood ) تخته زیرپایی ، چهارتراش ، چوب گرد شامل چوب روسی و ایرانی، پلی وود مالزی، چندلایی چینی، پلای وود روسی، پلای وود فنلاندی

پروژه‌های انجام شده

گروه صنعتی میرام با همکاری مهندسین و تیم فنی حرفه‌ای خود افتخار همکاری در تولید و اجرای بسیاری از پروژه‌های بزرگ را داشته است.

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

برخی مشتریان ما

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

سوالات متداول

برای آگاهی از قیمت لحظه‌ای انواع اتصالات و متعلقات قالب بتن در گروه صنعتی میرام، باید از طریق تماس با ما با کارشناسان میرام ارتباط بگیرید و قیمت قطعه موردنظر خود را دریافت نمایید. کلیه اطلاعات مربوط به متعلقات قالب ساختمانی و دیگر محصولات از طریق تماس تلفنی با کارشناسان میرام امکان‌پذیر است.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه خرید، سفارش دهی و حتی برای اجرای قالب بتنی و متعلقات آن نیز از کارشناسان میرام مشورت بگیرید. شماره‌های زیر برای برقراری ارتباط شما عزیزان با مهندسان میرام قرار داده شده و هر لحظه پاسخگوی سؤالات و ابهامات شما هستند:

 • 22844339 – 021
 • 09120437237
 • 09126722898  ( واتساپ )

انواع متعلقات و اتصالات قالب بتن

اتصالات قالب بندی و متعلقات قاب بتن فلزی جزء قطعات مهم در انواع سیستم قالب بندی بتن هستند و درصورت عدم استفاده از ابزار‌های با کیفیت در زمان بتن ریزی‌, احتمال ریختن و خرابی قالب‌های بتنی تحت فشار نیروهای وارده ( نیروی هیدرواستاتیک بتن روان , نیروی باد , وزن قالب فلزی و … ) وجود دارد. این اتصالات به شرح زیر هستند:

پین و گوه 

به یک جفت قطعه آهنی که در قالب آرماتور بندی جهت جفت و بست و اتصال تسمه پانچ شده قالب بتن ریزی به قالب های کناری استفاده می‌شود پین و گوه قالب بندی گفته می‌شود و نقش مهمی در مونتاژ و دمونتاژ قالب بندی بتن دارد و در هر متر مربع قالب بتن 5 تا 10جفت گوه برآورد می شود. از نظر نوع و اندازه تسمه پانچ شده قالب بتنی دو نوع گوه داریم‌ : یکی پین وگوه قالب لبه 5 ( قالب صنعت یدکی ) و پین و گوه قالب لبه 6 ( قالب بوذرجمهری ) که وزن گوه تسمه 5 حدود 100 گرم و وزن پین قالب تسمه 6 حدود 120 گرم است.

پیمانکاران ساختمانی و خریداران لوازم و تجهیزات قالب فلزی بتن درصورتیکه قالب فلزی بوذرجمهر ( شرکت بزرگمهر صنعت ) در کارگاه دارند‌, حتما به فروشنده و تولید کننده قالب بتن فلزی اعلام کنند که گوه تسمه6 نیاز دارند. در قالب لبه خم ( قالب شرکت ارس پولاد ) نیز از پین و گوه لبه5 یا 6 سانتی استفاده می‌شود. فقط در قالب لبه 7 ( شرکت مرسل قالب ) بجای پیم و گوه از کلمس میلگردی یا چدنی استفاده می‌شود. نحوه تعیین قیمت پین و گوه بر اساس وزن گوه‌, جنس و قیمت ورق آهن در بازار آهن ایران است که قیمت هر جفت پین و گوه با توجه به پرت ( دور ریز ) ورق حدود 1.6 تا 2 برابر قیمت ورق استفاده شده است. تولید پین و گوه گالوانیزه هم انجام می‌شود که با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه‌های زیاد معمولا خریدار قالب و مشتری  استقبال نمی‌کند.

[toggle title=”➕ ادامه مطلب” color=”white”]

بلت تمام رزوه ( میان بولت ) 

برای مهار جانبی قالب بتن در برابر نیرو و فشار هیدرواستاتیک بتن از بولت تمام رزوه ( میان بلت ) استفاده می شود و برای هر دو متر مربع سطح قالب بتنی یک شاخه بلت ( تای رود ) برآورد می شود. بولت تمام رزوه معمولا از روینگ میلگرد 16 تولید می شود. بلت نمره 22 نیز  تولید می شود که در قالب بندی سازه های خاص ( مانند سیستم قالب تونلی یا تونل فرم , سیستم لارج پانل یا شمس و … ) کاربرد دارد.

بلت عصایی ( گیره سولجر ) 

جهت اتصال سولجر به پشت بند قالب بتن استفاده می شود و معمولا در هر یک متر طول سولجر باید از گیره سولجر استفاده شود. تولید بولت عصایی از میلگرد قطر 16 ساده ( همان میلگرد بولت تمام رزوه ) است . از عصایی 40 سانتی جهت قالب با پشت بند لوله و از عصایی 50 سانتی برای سیستم قالب بتن با پشت بند ناودانی و قوطی ( باکس ) استفاده می شود. در بولت عصایی 40 سانت کل طول میلگرد 40 سلنتیمتر است.

بلت تسمه‌ای ( تسمه تنگ )

تنگ تسمه‌ای یا تسمه بلت‌, ابزاری است که به جای بلت و در مواردی که امکان استفاده از میان بولت وجود ندارد‌, جهت مهار و نگهداری قالب بتن دیوار برشی استفاده می‌شود. تنگ تسمه‌ای را از دیوار عبور داده و توسط پین و گوه در محل سوراخ پانچ دو بدنه قالب مدولار متصل می‌کنند. سایز تنگ تسمه‌ای بستگی به ضخامت دیوار بتنی و عرض لبه قالب فلزی دارد‌, محاسبه تسمه بلت‌ها به اين صورت است كه براي ديوارهايي كه با قالب بتن تسمه پنج سانت اجرا ميشوند ضخامت ديوار به اضافه 10 سانتي متر استفاده مي شود براي مثال در ديوار قطر 40 سانتي متر ، می بايست تسمه بلت 50 سانتي استفاده نمود كه در هر طرف 5 سانتي متر براي اتصال پين و گوه در نظر گرفته ميشود و همين محاسبه براي اجرای دیوار با قالب بتن تسمه شش سانت نيز رعايت ميگردد با اين تفاوت كه ضخامت ديوار به اضافه 12 سانتي متر مي باشد.
تنگ تسمه ای ( تسمه بلت ) ضمن مقرون به صرفه بودن سبب سرعت اجرا در قالب بندی دیوار شده و همچنین از سوراخکاری و استهلاک قالب بتن جلو گیری میکند . ضخامت تنگ تسمه ای معمولا 2 تا 3 میل و عرض آن 2.5 یا 3 سانت میباشد .

گیره قالب ( بست دوپا ) 

جهت اتصال پشت بند به قالب فلزی استفاده می شود و برای هر متر طول لوله یک یا حداکثر دوتا گیره چنگکی برآورد می شود. دو نوع گیره بلند و گیره متوسط ( کوتاه ) تولید می شود که از کلیپس قالب بندی بلند جهت بستن پشت بند ناودانی یا قوطی به قالب بتنی و از گیره متوسط جهت وصل کردن پشت بند لوله به قالب بتن ریزی استفاده می شود. گیره قالب با اسم های مختلف دیگر چون گیره دوپا , بست دو پا , گیره شاخ بزی , چنگکی قالب نیز شناخته می شود.

گیره لوله به لوله

برای اتصال دو تا لوله عمود برهم استفاده می شود و کاربرد اصلی آن در محل تقاطع دوتا قید لوله ( لوله گونیا ) در گوشه ستون مربع مستطیل است.

گیره پوتر : گیره پوتر جهت استحکام اتصال قالب آویز تیر و قالب کف پوتر و همچنین گونیا کردن آن استفاده می شود و دلیل استفاده از گیره پوتر ضعیف بودن اتصال پین و گوه در کنج های خارجی پوتر و اتصال نبشی پانچ شده ( کنج صفر ) است. از گیره پوتر در قالب بندی تیرهای سقف تیرچه بلوک , تیر و دال , کوبیاکس , یوبوت , دال یکطرفه و دوطرفه و … استفاده می شود.

مهره خروسکی

جهت محکم کردن بولت تمام رزوه ( تای رود ) و در پشت واشر بلت استفاده می شود که با ریخته گری و از جنس چدن نشکن در کارخانجات صنعت یدک قم تولید می شود. در طراحی و برآورد اتصالات و لوازم قالب بتن فلزی برای هر بلت دو تا خروسکی در نظر گرفته می‌شود.

واشر کاس

پشت سولجر و قبل از مهره بلت نصب می شود. با توجه به تمرکز فشار و تنش زیاد در محل بلت , پیشنهاد می شود حتما از واشر با ضخامت ورق 5 میل استفاده شود. در برآورد متعلقات قالب بتن ریزی برای هر بلت دو تا خروسکی در نظر گرفته میشود.

واشر تخت

با توجه به نیاز و سفارش خریدار و قالب بند کارگاه ساختمانی , بجای واشر کاس از واشر تخت استفاده می شود که معمولا با ضخامت ورق 8 میلیمتر است.

میان بولت آب بند

جهت آب بند کردن دیوار بتنی مخزن آب یا کانال بتنی از مغزی آببند استفاده می شود که در انواع مغزی آب بند چدنی , میان بلت آب بند فنری و آب بند پلاستیکی تولید و به فروش می رسد. از نکات مهم جهت سفارش ساخت آب بند فنری  نوع فنر ( رزوه درشت یا رزوه ریز ) طول فنر و میلگردی یا تسمه ای بودن آن است و برای آب بند فنری رزوه درشت از بلت تمام رزوه و فنر ریز از بلت بیرونی استفاده می شود.

سرجک قالب بندی

انواع سرجک سقفی شامل : سر جک قابل ریگلاژ که سرجک ریگلاژی نیز نامیده می شود و معمولا روی انواع داربست و اسکافلد ( مثلثی , چکشی , داربست کاپلاک و … ) بسته می شود . نوع دیگر آن سرجک تی شکل است که روی جک سقفی ساده مونتاژ می شود . مدل سرجک مفصلی یا سرجک لولایی که در سطح شیبدار بتنی مانند پله های استادیوم , زیر سازه گنبدی شکل و غیره کاربرد دارد . قیمت سرجک قابل ریگلاژ با قیمت سرجک تی شکل نزدیک هم است با این تفاوت که انواع سرجک قابل ریگلاژ بصورت عددی و قیمت جک و سرجک تی شکل بصورت وزنی خرید و فروش می شود . وزن سرجک قابل ریگلاژ حدود چهار و نیم کیلوگرم است . وزن سرجک قالب بندی تی شکل سیار حدود 5 کیلو گرم است .

نکات مهم در استفاده از اتصالات قالب بتن ( چفت و بست )

1 – حتما از مشاوره مهندسین و متخصصین صنعت تولید قالب بتن فلزی استفاده کنید.

2 – هر 20 تا 25 سانتیمتر از پین و گوه یا کلمس استفاده شود.

3 – بهتر است در اتصال قالب ها از کلمس و پین و گوه باهم استفاده شود.

4 – از گیره قالب ( بست دوپا ) در فاصله های 50 تا 100 سانتیمتر استفاده شود.

5 – از گیره سولجر ( بولت عصایی ) در هر یک متر طول سولجر استفاده شود.

6 – هر یک متر مربع سطح قالب بندی از بلت جهت مهار قالب فلزی بتن استفاده شود.

7 – حتما از اتصالات و لوازم با کیفیت و جنس مناسب استفاده شود.

8 – در قالب لبه 5 از گوه قالب صنعت یدکی استفاده شود.

9 – در قالب تسمه 6 سانتی حتما از گوه قالب بوذرجمهری استفاده شود. ( گوه قالب شرکت بزرگمهر صنعت موجود است )

10 – در قالب های قوسی مثل ستون گرد , منهول , لوله فاضلاب و … بهتر است از کلمس و پیچ و مهره استفاده شود.

سایر متعلقات بتن

دیگر لوازم قالب بندی بتن و متعلقات آن که در کارخانه قم تولید می شود شامل محصولات و اقلام زیر است:

 • براکت دیوار دوطرفه ( کوچک ) 
 • براکت دیوار یکطرفه ( بزرگ )
 • پایه ( کفشک )
 • کرپی
 • پیچ درونی
 • پیچ بیرونی
 • بادامک
 • مخروطی
 • بلت دوسر رزوه کبریتی
 • قفل تنگ شناژ 
 • مخروطی پلاستیک 
 • درپوش سوراخ بلت ( استپ پین )
 • اسپیسر ( خورشیدی یا گرد )
 • اسپیسر ( هارد , مینی , ویل فیکس )
 • اسپیسر بتنی
 • واتراستاپ
 • لوله پلیکا
 • مخروط 3 سانتیمتری
 • پیچ چشمی
 • پین فنر دار
 • پین داربست مثلثی و چکشی ( اسکافلد )
 • داربست کاپلاک ( کاسه ای )
 • مهره جک سقفی و رزوه جک
 • مهره سرجک ( کلنگی )
 • مهره وولت ( مهره ولت )
 • کلمس میلگردی
 • کلمس چدنی ( فولادی )
 • واشر دولوله ( واشر دولول )
 • پولکی 
 • گوه نر
 • گوه ماده
 • گوه قالب مرسل
 • پانچ قالب مرسلی
 • پانچ قالب ارس پولاد
 • قالب لبه خم
 • تسمه پانچ شده
 • نبشی پانچ شده ( کنج صفر )
 • کفشک امگا
 • کفشک تک سوراخ و دوسوراخ
 • پیچ تنظیم شمع حمایتی
 • جک شاقول کننده ( جک شاقولی )
 • سولجر دوبل و تک
 • قید لوله ( لوله گونیا )
 • پیچ و مهره
 • سرجک قالب بندی
 • قیمت سرجک قابل ریگلاژ
 • سرجک تی شکل ( صلیبی )
 • سرجک یو ( جک عراقی )
 • سرجک چنگالی ( برای سیستم قالب میزی )

همچنین می‌توان از سکوی بتن ریزی ( پاگرد بتن ریزی ) , جان پناه ( حفاظ ) , فیلر , کنج بیرونی ( خارجی ) , کنجی دوبل , قالب کمانی ( گرد ) , گوشواره , میل مها , لوله رابط , بست داربست , بست چهارپیچ  و دو پیچ , بست گردان ( گردون ) , بست اچ , بست داربستی , تخته داربست , تخته زیرپایی بنایی , روغن قالب , انواع ویبراتور ( ویبره برقی , ویبره بنزینی , ویبره شیلنگی ) نام برد. 

تمامی متعلقات قالب بتن بصورت کلی و جزئی  با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارائه می‌گردد.  برای خرید و یا دریافت مشاوره با کارشناسان میرام تماس حاصل فرمایید.

[/toggle]