انواع قالب پلی وود

گروه صنعتی میرام (صنعت یدک قالب)، یکی از شرکت‌های قدرتمند داخلی در طراحی، تولید و اجرای انواع قالب پلی وود است. تیم مهندسی مجرب میرام، انواع قالب‌ پلی وود باکیفیت را به مشتریان تحویل می‌دهد . ورق پلای وود دوام بالایی دارد و می‌توان با اطمینان از آن‌ها استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

جک سقفی چیست؟

در بازار چوب ایران به انواع ورق و پانل‌های چوبی که از  چند لایه نازک تخته تشکیل شده است و با چسب مخصوص و پرس بصورت یکپارچه ساخته و تولید می‌شود تخته چندلایی یا پلای وود گفته می‌شود. واردات انواع پلایوود ( تخته چندلایی ) با توجه به کشور تولید کننده آن از بندر های شمال ( مثل بندر انزلی و آستارا ) و یا بندرهای جنوب کشور ( مثل بندر عباس و کنگ ) انجام می‌گردد. پلای وود ( تخته چندلایی – Plywood ) پانل چوبی ساخته شده از ورق‌های نازک چوب است که به دلیل انعطاف پذیری،قیمت مناسب و قابلیت استفاده متعدد به طور وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درضمن این محصول در بازار ایران بین پیمانکاران و مصرف کنندگان با نام‌های متفاوتی مانند : پلیوودپلی وودپلایوودسه‌لاتخته چندلاییچند لاییتخته سه لایی نیز شناخته می‌شود.

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

ابعاد انواع پلای وود

از نظر ابعاد فقط سه سایز و اندازه در بازار چوب ایران موجود است:

 1 – پلای وود به ابعاد استاندارد 122*244 سانتیمتر

 2 – پلاي وود به ابعاد غیر استاندارد 152*152 سانتیمتر ( فقط در کشور روسیه تولید و ساخته می شود )

 3 – پلی وود به ابعاد غیر استاندارد 110*210 سانتیمتر ( ساخت کشور مالزی و تخته سه لایی ایرانی )

ورق‌های پلی وود معمولا در ابعاد استاندارد بین المللی 122*244 سانتیمتر ساخته و تولید می‌گردند و فقط کارخانه‌ها و برند‌های روسی هستند که غیر از ابعاد استاندارد جهانی‌، تخته‌های چندلایی به ابعاد 152*152 سانتیمتر نیز تولید می‌کنند.

ضخامت پلي وود مورد استفاده در قالب بندی بتن به طور معمول 18 میلیمتر است.

بهترین و مناسب‌ترین جنس پلی وود برای قالب بتن ریزی پلای وود روسی سوزا است که با ابعاد 1.8*152*152 و 1.8*122*244 و 125*250 سانتیمتر به دو صورت خام ( بدون روکش ) و لاکی ( روکش دار ) در میرام تولید و عرضه می‌گردد.

چرا گروه صنعتی میرام

ارسال محصولات ( انواع قالب فلزی بتن ) به پروژه های عمرانی سراسر کشور و برخی کشور های همسایه

گروه صنعتی میرام ( صنعت یدک قالب , میرام چوب , صنعت سازه میرام ) محصولات خود را به پروژه های عمرانی سراسر کشور ارسال می کند.صادرات انواع قالب بتن فلزی ، جک سقفی , چوب روسی , تخته چندلایی به کشور های همسایه از دیگر افتخارات ماست.

کیفیت خوب و تنوع محصولات قالب بندی با توجه به قیمت رقابتی

این شرکت با تکیه بر دانش و تخصص پرسنل مجرب فنی، مهندسی و فروش و اجرایی خود توانسته است با تولید انواع سیستم قالب بندی و فروش انواع چوب ساختمانی بخش عظیمی از بازار صنعت ساختمان سازی و پروژه های پتروشیمی و نفت را از آن خود کند. قالب تسمه 6 (قالب بوذرجمهر)، قالب لبه 5 (قالب صنعت یدک)

میرام چوب (تأمین تخته و مصالح چوبی ساختمانی)

واردات و تامین مصالح چوبی نظیر انواع پلای وود ( تخته چندلایی Plywood ) تخته زیرپایی ، چهارتراش ، چوب گرد شامل چوب روسی و ایرانی، پلی وود مالزی، چندلایی چینی، پلای وود روسی، پلای وود فنلاندی

پروژه‌های انجام شده

گروه صنعتی میرام با همکاری مهندسین و تیم فنی حرفه‌ای خود افتخار همکاری در تولید و اجرای بسیاری از پروژه‌های بزرگ را داشته است.

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

برخی مشتریان ما

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

سوالات متداول

 1 – پلای وود به ابعاد استاندارد 122*244 سانتیمتر

 2 – پلاي وود به ابعاد غیر استاندارد 152*152 سانتیمتر ( فقط در کشور روسیه تولید و ساخته می‌شود )

 3 – پلی وود به ابعاد غیر استاندارد 110*210 سانتیمتر ( ساخت کشور مالزی و تخته سه لایی ایرانی )

قیمت پلی وود به ضخامت، ابعاد و روکش آن بستگی دارد.

برای آگاهی از قیمت لحظه‌ای انواع پلای وود نامبرده در گروه صنعتی میرام، باید از طریق تماس با ما با کارشناسان میرام ارتباط بگیرید و قیمت پلای وود موردنظر خود را دریافت نمایید. کلیه اطلاعات مربوط به قیمت جک پلایوود و دیگر محصولات از طریق تماس تلفنی با کارشناسان میرام امکان‌پذیر است.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه خرید، سفارش دهی و حتی برای اجرای پلای نیز از کارشناسان میرام مشورت بگیرید. شماره‌های زیر برای برقراری ارتباط شما عزیزان با مهندسان میرام قرار داده شده و هر لحظه پاسخگوی سؤالات و ابهامات شما هستند:

  • 22844339 – 021
  • 09126722898
  • 09126722898 ( واتساپ )

پلای وود چیست ؟

پلای وود ( تخته چندلایی ) پانل چوبی ساخته شده از ورق‌های نازک چوب است که به دلیل انعطاف پذیری، قیمت مناسب و قابلیت استفاده متعدد کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی و … دارد.

مشخصات انواع پلایوود یا تخته چند لایی

1 – از چوب نرم ( Softwood )که  این نوع پلای وود از چوب‌های نرم مانند صنوبر و یا کاج ساخته می‌شود و بیشتر جهت مصارف ساختمانی و صنعتی و غیره کاربرد دارند.

2- از چوب سفت و سخت (  Hardwood ) این نوع پلای وود ( پلیوود ) از چوب‌های سخت مانند طوس ساخته می‌شود و دارای قدرت بسیار بالا‌، سفتی و مقاومت است. این نوع پلای وود ( تخته چند لایی ) دارای مقاومت برشی صفحه‌ای بالاتر و نیز ضربه پذیری بالاتری است.

وزن مخصوص پلای وود بین 500 تا 700 کیلوگرم بر متر مکعب است ( تغییرات زیاد بخاطر جنس و نوع چوب استفاده شده در کارخانه تولید پلي وود است )

انواع پلای وود بر اساس نوع چسب

1 – چسب معمولی ( Melamine )

2 – چسب ضد آب ( WBP )

در بازار چوب ایران انواع پلای وود ( تخته چند لایی ) بر اساس کشور سازنده تفکیک و شناخته می‌شوند و معروف‌ترین کشور‌های صادر کننده تخته سه‌لا به ایران می‌توان به روسیه‌، اندونزی، مالزی، هند، چین و … اشاره کرد. البته پلای وود های فنلاندی اسپانیایی کانادایی آلمانی ( شرکت پری ) نیز بصورت محدود در بازار چوب خاوران ( سایت چوبفروشان ) موجود بوده و به فروش می‌رسد

*‌از نظر ابعاد فقط سه سایز و اندازه در بازار چوب ایران موجود می‌باشد

 1 – پلای وود به ابعاد استاندارد 122*244 سانتیمتر

 2 – پلاي وود به ابعاد غیر استاندارد 152*152 سانتیمتر ( فقط در کشور روسیه تولید و ساخته می‌شود )

 3 – پلی وود به ابعاد غیر استاندارد 110*210 سانتیمتر ( ساخت کشور مالزی و تخته سه لایی ایرانی )

    ورق پلی وود در ضخامت های مختلفی تولید می شود . انواع پلی وود به ضخامت 3 میلیمتر الی 25 میلیمتر ساخته و تولید می شود . از نظر ظاهر نیز دو نوع ورق پلی وود تولید می شود که یکی ورق پلای وود روکش دار ( لاکی ) که اغلب توسط قالب بندها و پیمانکارهای ساختمانی در انواع سیستم قالب بندی چوبی بتن استفاده می شود. و دیگری پلای وود بدون روکش ( خام ) می باشد.

 تخته چندلایی بدون روکش نیز اغلب در صنعت مبل سازی ، تولید درب چوبی ، صنایع دفاع ، تأسیسات ساختمانی و … کاربرد فراوان دارد . بیشترین مصرف تخته چند لایی در ایران تخته پلیوود با ضخامت 18 میلیمتر می باشد که در صنعت ساختمان سازی و بتن ریزی انواع سازه های بتنی استفاده می شود

    محصولات تخته لایی در بازار چوب ایران و در بین پیمانکارهای ساختمان با نام‌های متفاوتی چون پلای وود‌، تخته سه لا‌، پلیوود‌، سه لایی‌، چند لایی‌، پلی وود سوزا و … شناخته می‌شوند.

درصورت نیاز انواع چوب و تخته زیرپایی روسی ( نراد‌، یولکا‌، ساسنا‌) و تخته بنایی ایرانی موجود است.

برای دریافت مشخصات فنی، مشاوره و لیست قیمت انواع پلای وود با مشاوران میرام تماس حاصل نمایید.