داربست مدولار

گروه صنعتی میرام (صنعت یدک قالب)، یکی از شرکت‌های قدرتمند داخلی در طراحی، تولید و اجرای انواع داربست مدولار  است. تیم مهندسی مجرب میرام، داربست‌های مدولار باکیفیت را به مشتریان تحویل می‌دهد که دوام بالایی دارند و می‌توان با اطمینان از آن‌ها استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

جک سقفی چیست؟

داربست‌ها، سازه‌هایی چوبی یا فلزی هستند که برای دسترسی به ارتفاع در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما داربست‌ها مدل‌ها متنوعی دارند. به صورت کلی در ساختمان‌های نیمه‌کاره شهرها، نمونه‌های سنتی داربست را می‌بینیم که از جنس لوله‌های فلزی 5 سانتی هستند. این داربست‌ها به هم متصل شده‌اند تا تکنسین‌ها به راحتی بتوانند روی پروژه ساختمانی خود کار کنند. اما داربست‌های سنتی از ایمنی بالایی برخوردار نیستند. به همین خاطر باید از نمونه‌های مدرن داربست استفاده کرد که ایمنی بالاتری دارد.

داربست مدولار، نمونه‌ای از داربست‌های مدرن و ایمن است که امروزه از آن برای ساختمان‌ سازی بهره می‌گیرند.

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

انواع داربست مدولار در گروه صنعتی میرام (صنعت یدک قالب)

هر مدل از داربست برای نوع خاصی از سازه‌ها مناسب است. برای یافتن داربست مناسب می‌توانید از کارشناسان میرام مشاوره رایگان دریافت کنید. انواع داربست مدولار به شرح زیر هستند: 

داربست مدولار چکشی

داربست چکشی

داربست مدولار مثلثی

داربست مثلثی

داربست مدولار کاپلاک

داربست کاپلاک

قالب گلدان بتنی

چرا گروه صنعتی میرام

ارسال محصولات ( انواع قالب فلزی بتن ) به پروژه های عمرانی سراسر کشور و برخی کشور های همسایه

گروه صنعتی میرام ( صنعت یدک قالب , میرام چوب , صنعت سازه میرام ) محصولات خود را به پروژه های عمرانی سراسر کشور ارسال می کند.صادرات انواع قالب بتن فلزی ، جک سقفی , چوب روسی , تخته چندلایی به کشور های همسایه از دیگر افتخارات ماست.

کیفیت خوب و تنوع محصولات قالب بندی با توجه به قیمت رقابتی

این شرکت با تکیه بر دانش و تخصص پرسنل مجرب فنی، مهندسی و فروش و اجرایی خود توانسته است با تولید انواع سیستم قالب بندی و فروش انواع چوب ساختمانی بخش عظیمی از بازار صنعت ساختمان سازی و پروژه های پتروشیمی و نفت را از آن خود کند. قالب تسمه 6 (قالب بوذرجمهر)، قالب لبه 5 (قالب صنعت یدک)

میرام چوب (تأمین تخته و مصالح چوبی ساختمانی)

واردات و تامین مصالح چوبی نظیر انواع پلای وود ( تخته چندلایی Plywood ) تخته زیرپایی ، چهارتراش ، چوب گرد شامل چوب روسی و ایرانی، پلی وود مالزی، چندلایی چینی، پلای وود روسی، پلای وود فنلاندی

پروژه‌های انجام شده

گروه صنعتی میرام با همکاری مهندسین و تیم فنی حرفه‌ای خود افتخار همکاری در تولید و اجرای بسیاری از پروژه‌های بزرگ را داشته است.

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

برخی مشتریان ما

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

سوالات متداول

داربست‌های مدولار نوع نوین و ایمن‌تر داربست‌های قدیمی هستند. با این تفاوت که راحت‌تر اجرا می‌شوند. بنابراین می‌توان از آن‌ها برای پروژه‌های بزرگ شهری مانند اجرای پل‌ها و پروژه‌های کوچک مسکونی هم استفاده کرد.

داربست‌های مدولار، داربست‌هایی همه کاره هستند. بنابراین نقاشان ساختمان، کارگران، طاق‌زن‌ها، بناها، مهندسین، معماران و … می‌توانند از این نوع داربست در پروژه‌های کاری خود بهره بگیرند.

 

داربست‌های مدولار در دو گروه «داربست مدولار مثلثی» و «داربست مدولار چکشی» تولید و عرضه می‌شوند. اما نوع سومی هم از مدل چکشی آن با یک سری تغییرات ایجاد شده که به آن «داربست مدولار پلکانی» گفته می‌شود و پلکان و پاگرد در آن وجود دارد. داربست مثلثی برای پروژه‌های بزرگ، داربست چکشی و پلکانی هم برای پروژه‌های مسکونی و نماکاری مناسب هستند.

قیمت داربست مدولار به محاسبه آن بستگی دارد. همچنین برحسب نرخ تورم بالای کشورمان، نمی‌توان یک قیمت مشخص را برای اجزای آن ارائه داد. بنابراین شما می‌توانید در زمان نیاز به این داربست‌ها، از شرکت‌های ارائه دهنده داربست‌های مدولار، در مورد قیمت آن مشاوره دریافت نمایید.

 • 77611361 – 021
 • 77614660 – 021
 • 09126722898 (واتساپ)

برای محاسبه داربست‌های مدولار از چند فرمول ریاضی استفاده می‌شود. البته ابتدا با مقادیر موردنیاز مانند ابعاد پروژه را به عنوان داده‌های اولیه به فرمول‌ها اضافه کرد. شما می‌توانید برای محاسبه داربست‌های مدولار از کارشناسان ما کمک بگیرید.

شما برای تهیه و سفارش داربست‌های مدولار در تمام انواع آن می‌توانید به شرکت‌های ارائه دهنده‌ی این داربست‌ها مراجعه نمایید.

داربست مدولار چیست؟

داربست مدولار، یک نوع داربست فلزی است که در اندازه‌های مختلفی وجود دارند. داربست مدولار انواع مختلفی دارد که هر مدل از آن به صورتی مجزا بسته می‌شود. به‌صورت کلی، داربست‌های مدولار، محکم‌تر و ایمن‌تر از داربست‌های معمولی یا سنتی هستند. به داربست مدولار، نام‌های دیگری هم چون «داربست امگا» یا «اسکافلد» هم گفته می‌شود. اما در هر صورت، منظور داربست‌های فلزی است که می‌توان آن‌ها را برای هر ارتفاعی از سازه به هم متصل کرد. کارگران و صنعتگران ساختمان‌سازی، برای اجرای بخش‌های مرتفع ساختمان، روی این داربست می‌ایستند. باید توجه داشته باشید که ایمنی، اولین و مهم‌ترین اصل برای کاربری داربست مدولار است. چراکه اگر به هر دلیلی، این داربست‌ها از ایمنی کافی برخوردار نباشند، خطرات جانی آن بسیار بیشتز ار خطرات مالی خواهد بود!

Click To Open

داربست‌های مدولار چه ویژگی‌های قابل توجهی دارند؟

داربست‌های مدولار به نسبت نمونه‌های قدیمی داربست، دارای ویژگی‌های برتری هستند. ویژگی‌هایی که آن را به نسبت دیگر داربست‌ها در سطح بالاتری قرار می‌دهد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • سرعت بالای نصب در هر اندازه
 • عدم نیاز به آچار در اجرای آن‌ها
 • باربری‌های بالا در کفراژبندی دال بتنی
 • عدم نیاز به نیروی حرفه‌ای برای مونتاژ و دمونتاژ
 • قابلیت توسعه در حین کار
 • حمل آسان به دلیل وطن سبک داربست‌ها
 • قابل استفاده برای ارتقاعات بسیار بلند سازه‌ها
 • قابل اجرا در سطوح شیب‌دار و غیرمسطح

با توجه به این ویژگی‌ها، می‌توان به کاربردی‌ بودن داربست مدولار پی برد. بنابراین شما نیز برای تضمین بیشتر امنیت تکنسین‌های خود و اجرای سبک و راحت پروژه‌ها می‌توانید از این نوع داربست‌ها بهره بگیرد.

داربست مدولار ساختمانی

از داربست‌های مدولار برای اجرای سازه‌های مختلفی استفاده می‌شود. برای مثال، از این نوع داربست برای کفراژبندی دال، تیر و کف‌سازی پل‌ها استفاده می‌شود. همچنین از داربست مدولار می‌توان به‌جای جک‌های سقفی است. چراکه هم بار بیشتری را می‌تواند تحمل کند و هم گسترش پذیری بیشتری دارد. اما به‌صورت کلی، کاربرد داربست مدولار ساختمانی از دیگر نمونه‌های آن بیشتر است. از جمله مزایای داربست مدولار ساختمانی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • امنیت بالا

داربست مدولار به دلیل اتصال درونی و استفاده از سکوهای محافظ از امنیت بالایی برخوردار است. به طوری که در اجرای آن، دیگر نیازی به تخته و محافظ دنده‌ای نیست.

 • اجرای آسان

داربست مدولار را می‌توان به راحتی از روی یک نقشه باز و بسته کرد. در واقع صاحبان ساختمان‌ها، بدون کمک گرفتن از افراد ماهر هم می‌توانند خود داربست مدولار را روی سازه خود نصب نمایند. همچنین برچیدن و دمونتاژ کردن آن نیز به آسانی و بدون دانش تخصصی قابل انجام است.

 • کاربری‌ متنوع

داربست مدولار را می‌توان هم در فضاهای کوچک و شلوغ و فاضاهای بزرگ و مرتفع اجرا کرد. این داربست می‌تواند مورد استفاده نقاشان ساختمان، کارگران ساختمانی، مهندسین، معماران، نجارها، بناها و حتی بازرسان ساختمانی قرار بگیرد.

داربست مدولار ساختمانی با بهره‌گیری از مزایای نامبرده، جایگاه خود را در ین مصالح ساختمانی پیداکرده است. دیگر استفاده از داربست‌های غیر ایمن و سنتی توصیه نمی‌شود. بلکه داربست‌های مدولار می‌توانند جایگزین مناسبی برای داربست‌های قدیمی باشند.

انواع داربست مدولار

گفتیم که داربست مدولار، انواع مختلفی دارد. هر مدل آن برای نوع خاصی از سازه‌ها مناسب است. برخی از آن‌ها برای سازه‌های بزرگ بتنی و برخی هم برای محیط‌های مسکونی مناسب‌تر است. اگر بخواهیم به‌صورت کلی، انواع داربست مدولار را مورد بررسی قرار دهیم، از جمله انواع داربست مدولار می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • داربست مدولار مثلثی

داربست مدولار مثلثی، از فریم‌های مثلثی تشکیل شده است. این نوع داربست، از نظر اتصال، راحت‌ترین نوع اتصال را دارد که بدون نیروی متخصص هم انجام می‌شود. عرض فریم‌های این داربست 120 سانتی‌متر و ارتفاع آن‌ها هم در اندازه‌های 50، 75 و 100 سانتی‌متری موجود است. سرجک‌های قابل تنظیم این داربست به شکل U هستند. البته فاصله بین برج‌های آن باید برحسب نیروی وارده در پروژه موردنظر انتخاب شود. این نوع داربست برای پل‌سازی کاربرد بیشتری دارد. اما برای نماسازی مناسب نیست.

 • داربست مدولار چکشی

داربست‌های چکشی به کمک ضربه‌های چکش باز و بسته می‌شوند. مونتاژ آن‌ها به نسبت مدل قبلی کمی سخت‌تر است. اما باز هم بدون کمک متخصص می‌توان آن را اجرا کرد. داربست‌های مدولار چکشی از دو ردیف میله تشیکل شده‌اند:

 • پایه داربست (المان‌های عمودی)

پایه‌ها در اندازه‌های 5/0، 1، 5/1، 2، 5/2 و  متر وجود دارند.

 • مهار داربست (المان‌های افقی)

مهارها در اندازه‌های 5/0، 75/0، 1، 5/1، 2، 5/2 و 3 3 متری موجود هستند.

پایه‌ها در جهت عمودی به کمک مغزی و پین به هم متصل می‌شوند. مهارها نیز با اندازه‌های ثابت تولید شده، پایه‌های داربست را به وصل می‌کنند. با توجه به نیروی وارده بر داربست در پروژه سازه، باید اندازه مهارها و فاصله بین آن‌ها را محاسبه کرد. از این مدل از داربست‌ها، بیشتر برای سطوح شیب‌دار و نماکاری استفاده می‌شود.

 • داربست مدولار پلکانی

داربست مدولار پلکانی، از داربست مدولار چکشی الهام گرفته شده. با این تفاوت که در داربست مدولار پلکانی، پله و پاگردهایی برای عبور و مرور افراد در نظر گرفته می‌شود. شیوه اتصال و محاسبه فواصل و اندازه داربست پلکانی نیز دقیقاً مانند داربست مدولار چکشی انجام می‌شود.

سه نوع داربست مدولار به صورت فوق وجود دارد. شما می‌توانید بسته به گسترش پروژه خود، یکی از آن‌ها را برای اجرا روی سازه خود انتخاب نمایید. اما یادتان باشد که محاسبه آن‌ها باید با دقت انجام شود.