داربست مدولار

گروه صنعتی میرام (صنعت یدک قالب)، یکی از شرکت‌های قدرتمند داخلی در طراحی، تولید و اجرای انواع داربست مدولار مثلثی چکشی کاپلاک است. تیم مهندسی مجرب میرام، انواع داربست‌ مدولار مثلثی چکشی کاپلاک با کیفیت را به مشتریان تحویل می‌دهد که دوام بالایی دارند و می‌توان با اطمینان از آن‌ها استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

جک سقفی چیست؟

داربست‌ها، سازه‌هایی چوبی یا فلزی هستند که برای دسترسی به ارتفاع در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما انواع داربست‌ها مدل‌ های متنوعی دارند. به صورت کلی در ساختمان‌های نیمه‌کاره شهرها، نمونه‌های سنتی داربست بندی را می‌بینیم که از جنس لوله‌های فلزی 5 سانتی هستند. این داربست‌ها به هم متصل شده‌اند تا تکنسین‌ها به راحتی بتوانند روی پروژه ساختمانی خود کار کنند. همچنین داربست‌های سنتی از ایمنی بالایی برخوردار نیستند. به همین خاطر باید از نمونه‌های مدرن داربست استفاده کرد که ایمنی بالاتری دارد.

داربست مدولار، نمونه‌ای از داربست‌های مدرن و ایمن است که امروزه از آن برای ساختمان‌ سازی بهره می‌گیرند.

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

انواع داربست مدولار در گروه صنعتی میرام (صنعت یدک قالب)

هر مدل از داربست برای نوع خاصی از سازه‌ها مناسب است. برای یافتن داربست مناسب می‌توانید از کارشناسان میرام مشاوره رایگان دریافت کنید. انواع داربست مدولار به شرح زیر هستند: 

داربست مدولار چکشی

داربست چکشی

داربست مدولار مثلثی

داربست مثلثی

داربست مدولار کاپلاک

داربست کاپلاک

قالب گلدان بتنی

چرا گروه صنعتی میرام

ارسال محصولات ( انواع قالب فلزی بتن ) به پروژه های عمرانی سراسر کشور و برخی کشور های همسایه

گروه صنعتی میرام ( صنعت یدک قالب , میرام چوب , صنعت سازه میرام ) محصولات خود را به پروژه های عمرانی سراسر کشور ارسال می کند.صادرات انواع قالب بتن فلزی ، جک سقفی , چوب روسی , تخته چندلایی به کشور های همسایه از دیگر افتخارات ماست.

کیفیت خوب و تنوع محصولات قالب بندی با توجه به قیمت رقابتی

این شرکت با تکیه بر دانش و تخصص پرسنل مجرب فنی، مهندسی و فروش و اجرایی خود توانسته است با تولید انواع سیستم قالب بندی و فروش انواع چوب ساختمانی بخش عظیمی از بازار صنعت ساختمان سازی و پروژه های پتروشیمی و نفت را از آن خود کند. قالب تسمه 6 (قالب بوذرجمهر)، قالب لبه 5 (قالب صنعت یدک)

میرام چوب (تأمین تخته و مصالح چوبی ساختمانی)

واردات و تامین مصالح چوبی نظیر انواع پلای وود ( تخته چندلایی Plywood ) تخته زیرپایی ، چهارتراش ، چوب گرد شامل چوب روسی و ایرانی، پلی وود مالزی، چندلایی چینی، پلای وود روسی، پلای وود فنلاندی

پروژه‌های انجام شده

گروه صنعتی میرام با همکاری مهندسین و تیم فنی حرفه‌ای خود افتخار همکاری در تولید و اجرای بسیاری از پروژه‌های بزرگ را داشته است.

برخی مشتریان ما

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

سوالات متداول

داربست‌های مدولار نوع نوین و ایمن‌تر داربست‌های قدیمی هستند. با این تفاوت که راحت‌تر اجرا می‌شوند. بنابراین می‌توان از آن‌ها برای پروژه‌های بزرگ شهری مانند اجرای پل‌ها و پروژه‌های کوچک مسکونی هم استفاده کرد.

داربست‌های مدولار، داربست‌هایی همه کاره هستند. بنابراین نقاشان ساختمان، کارگران، طاق‌زن‌ها، بناها، مهندسین، معماران و … می‌توانند از این نوع داربست در پروژه‌های کاری خود بهره بگیرند.

 

داربست‌های مدولار در دو گروه «داربست مدولار مثلثی» و «داربست مدولار چکشی» تولید و عرضه می‌شوند. اما نوع سومی هم از مدل چکشی آن با یک سری تغییرات ایجاد شده که به آن «داربست مدولار پلکانی» گفته می‌شود و پلکان و پاگرد در آن وجود دارد. داربست مثلثی برای پروژه‌های بزرگ، داربست چکشی و پلکانی هم برای پروژه‌های مسکونی و نماکاری مناسب هستند.

قیمت داربست مدولار به محاسبه آن بستگی دارد. همچنین برحسب نرخ تورم بالای کشورمان، نمی‌توان یک قیمت مشخص را برای اجزای آن ارائه داد. بنابراین شما می‌توانید در زمان نیاز به این داربست‌ها، از شرکت‌های ارائه دهنده داربست‌های مدولار، در مورد قیمت آن مشاوره دریافت نمایید.

 • 22844339 – 021
 • 09120437237
 • 09126722898  ( واتساپ )

برای محاسبه داربست‌های مدولار از چند فرمول ریاضی استفاده می‌شود. البته ابتدا با مقادیر موردنیاز مانند ابعاد پروژه را به عنوان داده‌های اولیه به فرمول‌ها اضافه کرد. شما می‌توانید برای محاسبه داربست‌های مدولار از کارشناسان ما کمک بگیرید.

شما برای تهیه و سفارش داربست‌های مدولار در تمام انواع آن می‌توانید به شرکت‌های ارائه دهنده‌ی این داربست‌ها مراجعه نمایید.

داربست مدولار چیست؟

    داربست مدولار، یک نوع داربست فلزی است که در اندازه‌های مختلفی وجود دارند. انواع داربست مدولار مدل های متفاوتی هستند و به صورتی مجزا بسته می‌شود. بصورت کلی، داربست‌های مدولار، محکم‌تر و ایمن‌تر از داربست‌های معمولی یا سنتی هستند. به داربست مدولار، نام‌های دیگری هم چون « داربست امگا » یا « اسکافلد » هم گفته می‌شود . منظور از داربست مدولار ، داربست‌های فلزی است که می‌توان آن‌ها را برای هر ارتفاعی از سازه به هم متصل کرد . کارگران و صنعتگران ساختمان‌سازی، برای اجرا و قالب بندی و بتن ریزی بخش‌های مرتفع ساختمان ، روی این داربست می‌ایستند. ایمنی اولین و مهم‌ترین اصل برای کاربری انواع داربست مدولار است. چراکه اگر به هر دلیلی، این داربست‌ها از ایمنی کافی برخوردار نباشند، خطرات جانی آن بسیار بیشتر ار خطرات مالی است!

[toggle title=”➕ ادامه مطلب” color=”white”]

داربست‌های مدولار چه ویژگی‌های قابل توجهی دارند؟

    داربست‌های مدولار به نسبت نمونه‌های قدیمی داربست، دارای ویژگی‌های برتری هستند. ویژگی‌هایی که آن را به نسبت دیگر داربست‌ها در سطح بالاتری قرار می‌دهد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • سرعت بالای نصب در هر اندازه
 • عدم نیاز به آچار در اجرای آن‌ها
 • باربری‌های بالا در کفراژبندی دال بتنی
 • عدم نیاز به نیروی حرفه‌ای برای مونتاژ و دمونتاژ
 • قابلیت توسعه در حین کار
 • حمل آسان به دلیل وطن سبک داربست‌ها
 • قابل استفاده برای ارتقاعات بسیار بلند سازه‌ها
 • قابل اجرا در سطوح شیب‌دار و غیرمسطح

با توجه به این ویژگی‌ها، می‌توان به کاربردی‌ بودن داربست مدولار پی برد. بنابراین شما نیز برای تضمین بیشتر امنیت تکنسین‌های خود و اجرای سبک و راحت پروژه‌ها می‌توانید از این نوع داربست‌ها بهره بگیرد.

داربست مدولار ساختمانی

    از داربست‌های مدولار برای اجرای سازه‌های مختلفی استفاده می‌شود. مثلا ، از این نوع داربست برای شورینگ و کفراژبندی دال، تیر و کف‌سازی پل‌ها استفاده می‌شود. داربست مدولار چکشی یا مثلثی به‌جای جک‌ سقفی صلیب دار یا ساده نیز استفاده کرد . زیرا هم بار بیشتری را می‌تواند تحمل کند و هم گسترش پذیری بیشتری دارد. در حالت کلی، کاربرد داربست مدولار ساختمانی از دیگر نمونه‌های آن بیشتر است. مزایای شورینگ و داربست مدولار ساختمانی در زیر ذکر شده است :

 • امنیت بالا

داربست مدولار به دلیل اتصال درونی و استفاده از سکوهای محافظ از امنیت بالایی برخوردار است. به طوری که در اجرای آن، دیگر نیازی به تخته و محافظ دنده‌ای نیست.

 • اجرای آسان

به راحتی و از روی یک نقشه شورینگ قالب بندی می توان سیستم داربست بندی مدولار را باز و بسته کرد. در واقع صاحبان ساختمان‌ها، بدون کمک گرفتن از افراد ماهر هم می‌توانند خود داربست مدولار را روی سازه خود نصب نمایند. برچیدن و دمونتاژ کردن آن نیز به آسانی و بدون دانش تخصصی قابل انجام است.

 • کاربری‌ متنوع

داربست مدولار را می‌توان هم در فضاهای کوچک و شلوغ و فاضاهای بزرگ و مرتفع اجرا کرد. پیمانکاران ساختمان جهت شورینگ و قالب بندی سقف و عرشه پل از انواع داربست فلزی مدولار استفاده می کنند . نقاشان ساختمان، کارگران ساختمانی، مهندسین، معماران، نجارها، بناها و حتی بازرسان ساختمانی نیز از سیستم داربست بندی استفاده می کنند .

با توجه به مزایای نامبرده، داربست فلزی مدولار جایگاه خود را در ین مصالح ساختمانی پیداکرده است. دیگر استفاده از داربست‌های غیر ایمن و سنتی توصیه نمی‌شود. بلکه داربست‌های مدولار می‌توانند جایگزین مناسبی برای داربست‌های قدیمی باشند.

انواع داربست مدولار

    گفتیم که داربست مدولار، انواع مختلفی دارد. هر مدل آن برای نوع خاصی از سازه‌ها مناسب است. برخی از آن‌ها برای سازه‌های بزرگ بتنی و برخی هم برای محیط‌های مسکونی مناسب‌تر است. اگر بخواهیم به‌صورت کلی، انواع داربست فلزی مدولار را مورد بررسی قرار دهیم، از جمله انواع داربست مدولار می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • داربست مدولار مثلثی

داربست مدولار مثلثی، از فریم‌های مثلثی تشکیل شده است. اسکافولد مثلثی نیز به این نوع داربست گفته می شود ، از نظر اتصال، راحت‌ترین نوع اتصال را دارد که بدون نیروی متخصص هم انجام می‌شود. عرض فریم‌های این داربست 120 سانتی‌متر و ارتفاع آن‌ها هم در اندازه‌های 50، 75 و 100 سانتی‌متری موجود است. سرجک‌های قابل تنظیم این داربست به شکل U هستند. البته فاصله بین برج‌های آن باید برحسب نیروی وارده در پروژه موردنظر انتخاب شود. اسکافلد مثلثی برای پل‌سازی کاربرد بیشتری دارد. اما برای نماسازی مناسب نیست.

 • داربست مدولار چکشی

داربست‌ چکشی به کمک ضربه‌های چکش باز و بسته می‌شوند. مونتاژ آن‌ها به نسبت مدل قبلی کمی سخت‌تر است. اما باز هم بدون کمک متخصص می‌توان آن را اجرا کرد. داربست‌های مدولار چکشی از دو ردیف میله تشیکل شده‌اند:

 • پایه داربست (المان‌های عمودی)

پایه‌ها در اندازه‌های 5/0، 1، 5/1، 2، 5/2 و  متر وجود دارند.

 • مهار داربست (المان‌های افقی)

مهارها در اندازه‌های 5/0، 75/0، 1، 5/1، 2، 5/2 و 3 3 متری موجود هستند.

پایه‌ها در جهت عمودی به کمک مغزی و پین به هم متصل می‌شوند. مهارها نیز با اندازه‌های ثابت تولید شده، پایه‌های داربست را به وصل می‌کنند. با توجه به نیروی وارده بر داربست در پروژه سازه، باید اندازه مهارها و فاصله بین آن‌ها را محاسبه کرد. از این مدل از داربست‌ها، بیشتر برای سطوح شیب‌دار و نماکاری استفاده می‌شود.

 • داربست مدولار کاپلاک

داربست‌ کاپلاک ( فنجانی ) که طول و ابعاد قطعات آن مثل داربست چکشی است . نحوه ی اتصال داربست کاپلاک با استفاده از کاپ ( فنجان ) فلزی که به صورت منظم روی پایه داربست ها جوش شده است می باشد .

 • داربست مدولار پلکانی

داربست مدولار پلکانی ( داربست نما ) ، از داربست مدولار چکشی الهام گرفته شده. با این تفاوت که در داربست مدولار پلکانی، پله و پاگردهایی برای عبور و مرور افراد در نظر گرفته می‌شود. شیوه اتصال و محاسبه فواصل و اندازه داربست پلکانی نیز دقیقاً مانند داربست مدولار چکشی انجام می‌شود.

سه نوع داربست مدولار به صورت فوق وجود دارد. شما می‌توانید بسته به گسترش پروژه خود، یکی از آن‌ها را برای اجرا روی سازه خود انتخاب نمایید. اما یادتان باشد که محاسبه آن‌ها باید با دقت انجام شود.

قیمت انواع داربست مدولار :

    قیمت انواع داربست فلزی ارتباط مستقیم با قیمت آهن آلات و بخصوص قیمت لوله داربستی در بازار آهن دارد . همینطور قیمت هر کیلو لوله داربستی نو امروز ( 1401/09/20 ) حدود 21 هزار تومن است . بنابراین قیمت هر کیلو اسکافلد مثلثی حدود 27 هزار تومن است .

    می توان گفت که قیمت داربست مثلثی از قیمت داربست چکشی ارزانتر است . در مقابل قیمت داربست کاپلاک به دلیل نحوه ی ساخت و تولید و کاپ های مخصوص آن از قیمت انواع داربست بندی گران تر است .

برای دریافت لیست انواع داربست بندی و قیمت قالب بتن فلزی مدولار  و مشخصات فنی با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید :

دفتر فروش تهران : 22844339

[/toggle]