قالب بوذرجمهر | قیمت قالب بتن بوذرجمهر :

    قیمت قالب بتن بوذرجمهر بر اساس قیمت ورق فولاد مبارکه اصفهان و وزن قالب طرح شرکت بوذرجمهر تعیین می شود . در این نوشته و مقاله قالب بندی همه چیز در مورد قالب بوذرجمهر شامل وزن قالب فلزی لبه 6 سانتی ، قیمت قالب بوذرجمهر ، تفاوت قالب شرکت بوذرجمهر کاشان با انواع قالب فلزی بتن آمده است . جک و قالب بوذرجمهر با جک و قالب سازی های دیگر شرکت ها تفاوت دارد . وزن قالب بتنی بوذرجمهر سنگین تر از وزن قالب فلزی شرکت های قالب سازی دیگر است . بنابراین قیمت قالب فلزی بوذرجمهر نیز بیشتر از قیمت قالب فلزی شرکت صنعت یدک است.

سیستم قالب مدولار بوذرجمهر :

    سیستم قالب مدولار بوذرجمهر تفاوت جزیی با دیگر انواع سیستم قالب بندی دارد . اما کلیات شرکت قالب سازی بوذرجمهر مشابه دیگر کارخانه های قالب سازی است . قالب فلزی بوذرجمهر ( سیستم مدولار ) به پانل های تخت و کنج های خارجی و داخلی ( زاویه 90 درجه ) گفته می شود . که به صورت استاندارد و به عرض های 10 – 15 – 20 – 25 – 30 – 35 – 40 – 45 – 50 سانتیمتر و در سه سایز طولی 100 – 150 – 200 سانتیمتری تولید می شوند . با ترکیب پانل های تخت مدولار ( قالب بتن ریزی ) ، کنج های بیرونی و داخلی و پشت بندها می توان قالب بندی فونداسیون انواع سازه های بتنی را به راحتی اجرا نمود. برای قالب بندی دیوار های برشی دوطرفه می توان از قالب بتنی بوذرجمهر استفاده کرد، برای مهار و پشت بندی قالب ها از لوله و سولجر استفاده می شود .

    برای اتصال قالب های فلزی بوذرجمهر از پین و گوه  قالب تسمه 6 سانتی ( گوه بوذرجمهری ) استفاده می شود. همچنین برای اتصال لوله به قالب فلزی از گیره متوسط و اتصال قوطی به قالب از گیره بلند استفاده می شود . جهت مهار فشار هیدرواستاتیک بتن و جلوگیری از باز شدن سیستم قالب بندی بوذرجمهر از بلت تمام رزوه و مهره خروسکی استفاده میشود . در اتصال دو قالب عمود بر هم فقط در قسمت خارجی سطح بتن از نبشی صفر پانچ شده استفاده می شود . با توجه به اینکه قالب های کنج مدولار با زاویه 90 درجه تولید می شود ، جهت قالب بندی گوشه های عمود برهم انواع سازه بتنی از کنج خارجی و در گوشه های داخل سازه بتنی از قالب کنج داخلی استفاده می شود. کنج های خارجی معمولا بصورت پخدار ( پخ 2*2 سانتیمتر ) و کنج های داخلی بدون پخ ( تیز ) ساخته و تولید می شود .

انواع قالب فلزی بتن براساس تسمه و استیفنر پشت قالب :

    در سیستم قالب بندی مدولار و از نظر ضخامت ورق قالب فلزی همه قالبهای فلزی بتنی مشابه هم هستند ولی در قالب های خاص بتن متفاوت است و بستگی به فشار هیدرواستاتیک بتن و نوع طراحی قالب فلزی بتن طبق آیین نامه بتن و ضوابط قالب بندی و همچنین نظر خریدار قالب نیز دارد.

1 – قالب بتن لبه 5 که اولین بار در ایران توسط کارخانجات صنعت یدک قم تولید شد و به قالب صنعت یدکی نیز معروف است . عرض تسمه پانچ شده دور قالب صنعت یدک 4.7 سانتی متر و ضخامت 5 میلیمتر است . ضخامت استیفنرهای داخلی پشت این نوع قالب ( تو دلی ) معمولا 3 میلیمتر می باشد. وزن قالب فلزی لبه 5 برای هر قالب فلزی 100 * 50 حدود 20 کیلوگرم است .

2 – قالب تسمه 6 که اولین بار توسط گروه صنعتی بوذرجمهر و در شهر کاشان تولید شد و به قالب بوذرجمهری نیز معروف است. عرض تسمه دور قالب طرح شرکت بوذرجمهر 6 سانتیمتر ( لبه کل قالب 6.3 سانتیمتر ) و به ضخامت 5 میلیمتر است. ضخامت استیفنر های داخلی پشت قالب فلزی بوذرجمهر نیز معمولا 3 میلیمتر است . وزن قالب فلزی لبه 6 برای هر قالب 50*100 حدود 23 کیلو و وزن قالب 20 حدود 11 وزن قالب 30 حدود 14 کیلوگرم است. وزن قالب فلزی صنعت یدک حدود 12 درصد از وزن قالب لبه 6 سبکتر است.

3 – قالب لبه 6.5 که اولین بار توسط شرکت مرصل قالب و در شهرستان کرج تولید شد و به قالب مرصل نیز معروف می باشد. عرض تسمه دور قالب مرصل 6.2 سانتیمتر ( لبه کل قالب 6.5 سانتیمتر ) و به ضخامت 5 میلیمتر می باشد . استیفنر و تسمه های شرکت مرصل قالب به شکل امگا ( U شکل ) خم و پشت ورق اصلی جوش می شود .

4 – قالب لبه خم  که اولین بار توسط شرکت ارس پولاد تهران تولید شد و به قالب ارس فولاد نیز معروف است. قالب های لبه خم با تسمه های مختلف 4.7 – 5 – 6 سانتیمتر تولید و عرضه می شود . وزن قالب فلزی ارس فولاد در یک قالب 100*50 حدود 18.5 کیلو گرم است.

    در هر نوع قالب بتن وزن قالب کنج داخلی حدود 5 درصد از وزن قالب کنج ستون ( کنج بیرونی پخدار ) سبک تر است.

وزن قالب فلزی بوذرجمهر و مقایسه جدول وزن قالب فلزی بتن :

وزن قالب فلزی بوذرجمهر سنگینتر از وزن قالب فلزی بتن صنعت یدک است . مقایسه جدول وزن قالب فلزی بتن نشان می دهد که وزن قالب بوذرجمهر به طور میانگین حدود 15 درصد سنگینتر است . وزن قالب فلزی لبه خم از انواع قالب فلزی بتن سبکتر است . به دلیل استفاده از تسمه 6 سانتیمتری ، وزن قالب فلزی لبه 6 سانتی از وزن قالب فلزی لبه 5 سانتی سنگینتر است . وزن قالب فلزی 100*50 تسمه 6 حدود 22.5 کیلوگرم است .

نحوه قیمت گذاری قالب بتن فلزی :

    لیست قیمت قالب فلزی بتن نو بصورت وزنی ( کیلو گرم ) براساس قیمت آهن جنس و قیمت روز ورق سیاه 3 و 5 میلیمتر محاسبه و تنظیم می شودد . سهم ورق 3 حدود 70 و ورق 5 نیز 30 درصد است . بین 20 تا 40 درصد نیز ضریب بالاسری ( هزینه های تولید و سود ) اضافه می شود . یعنی اگر قیمت ورق 3 فولاد مبارکه اصفهان 23000 تومان و ورق 5 نیز 22000 تومان باشد قیمت هر کیلو قالب فلزی بتن بین 27000 تا 32000 تومان است که بستگی به میزان سود و هزینه های شرکت تولید کننده و تقاضای بازار دارد .

    قیمت قالب بوذرجمهر از قیمت قالب صنعت یدک بیشتر است . نمودار قیمت قالب بتن فلزی مانند نمودار قیمت آهن تغییرات دارد . بر همین اساس قیمت قالب بتن دست دوم نیز با کم کردن بین 20 الی 40 درصد از قیمت قالب بتنی نو تعیین می شود . ولی قیمت قالب لبه 6 دست دوم حدود 15 درصد از قالب لبه 5 ارزانتر است . خریدار جک و قالب بوذرجمهر دست دوم تسمه 6 بوذرجمهری کمتر است .

جدول لیست وزن قالب بتن مدولار  لبه 5 ( صنعت یدک ) , تسمه 6 جوشی ( بوذرجمهر ) و قالب خم ( ارس )

    شناخته ترین برند کارخانه های تولید کننده قالب بتن فلزی شامل قالب بتن صنعت یدک , قالب بتن بوذرجمهر , قالب ارس پولاد , قالب مرسل و شرکت عمران صنعت پایا هستند . مشخصات جزییات اندازه ورق ها و تسمه های شرکت های تولید کننده قالب فلزی بتن باهم متفاوت است . به عنوان مثال قالب صنعت یدکی بصورت تسمه ای و جوشی با لبه 5 سانتیمتر تولید می شود . شرکت قالب بوذرجمهر قالب فلزی تسمه 6 سانتی جوشی و شرکت ارس پولاد قالب لبه خم تولید می کند .

شرکت بوذرجمهر قالب – معنی بوذرجمهر :

معنی بوذرجمهر بسیار بزرگ می شود . تلفظ بوذرجمهر نیز بزرگمهر است . بوذرجمهر کیست ؟ بزرگمهر حکیم وزیر انوشیروان ساسانی بود . اما شرکت بوذرجمهر قالب اولین شرکت قالب سازی کاشان است . کارخانه بوذرجمهر کاشان بیش از 30 سال قدمت دارد . این کارخانه تولید کننده قالب فلزی بتن در اصفهان و ایران است . ابتدا آقای مهندس قاسمی کارخانه بوذرجمهر کاشان را راه اندازی کردند . صاحب شرکت قالب سازی بوذرجمهر حاج آقای کاظمی هستند . مدیر عامل شرکت بوذرجمهر مانند دیگر شرکت های ثبتی در ایران ممکن است تغییر کند . جهت استخدام شرکت بوذرجمهر می توان به سایت شرکت بوذرجمهر قالب مراجعه کرد . همچنین شماره تماس شرکت بوذرجمهر نیز در سایت شرکت قالب بتنی بوذرجمهر قرار دارد . دفتر مرکزی بوذرجمهر قالب بتن در تهران قرار دارد . شرکت پارس سبحان بوذرجمهر نیز زیرمجموعه شرکت اصلی جک و قالب بوذرجمهر است .

اجرای قالب بندی :

    مقاوم ترین سیستم قالب مدولار قالب بتن بوذرجمهر است . در حالیکه سنگین ترین نوع قالب نیز طرح شرکت بوذرجمهر است . در مقابل قالب صنعت یدک قم سبک تر و اقتصادی تر است . خرید قالب بوذرجمهر هزینه ی بیشتری دارد . در مقابل فروش قالب دست دوم صنعت یدکی راحت تر است .

    بعد از قرار گرفتن قالب ها در محل باید از آنها بازدید و درزگیری کرد . پایداری از مهمترین خصوصیاتی است که باید در قالب‌بندی رعایت شود . کافی نبودن مهار و سولجرها ، بتن‌ ریزی غلط که منجر به پر شدن یک قسمت از قالب، و خالی ماندن قسمت دیگر می‌شود ، کف سازی نامناسب در زیر قالب و یا زیر پایه‌ ها ، عدم استفاده از قالب بند ، بتن ریز و کارگر ماهر ، درست نبستن قطعات قالب به یکدیگر ، عدم طراحی مناسب و در نظر نگرفتن بارهای زنده و مرده وارده به قالبها و جابجایی لایه خاک مجاور سازه بتنی و … می‌تواند باعث خرابی و در رفتن سیستم قالب بندی شود .

بعضی عبارات که در عربی برای لوازم قالب بندی استفاده می شود شامل : ” سه کله ” که به داربست مثلثی می گویند. الجاهزة سقالات , جکات , معدات , بیع قوالب الخرسانة المطبوعة و الصب است .

گروه صنعتی میرام انواع قالب فلزی بتن شامل قالب طرح شرکت بوذرجمهر کاشان ، قالب صنعت یدک ، قالب لبه خم و … را تولید می کند .

برای دریافت لیست قیمت انواع قالب بتن فلزی و مشخصات فنی با شماره تماس زیر تماس حاصل نمایید :

دفتر فروش تهران : 22844339        کارخانه تولید جک و قالب قم

مهندس میقان :  ( مدیر فنی و فروش سابق گروه صنعتی بوذرجمهر )

جهت اطلاع از لیست محصولات و جدول وزن جک و قالب مقاله  جک سقفی  را مطالعه فرمایید

نویسنده : مهندس حسینی     منبع : گروه صنعتی میرام