چوب روسی :

    تخته روسی در بازار چوب ایران به هر نوع چوب سفید یا تیره رنگی گفته می شود که در کشور روسیه تولید می شود . تخته بنایی روسی از انواع درخت کاج ، توسکا ، نراد تولید و صادر می شود . چوب روسی از نظر ظاهر با دو نوع یولکا و ساسنا شناخته می شود. قیمت تخته زیرپایی روسی از قیمت تخته بنایی ایرانی بیشتر است. از چوب نراد روسی برای تولید ورق پلی وود نیز استفاده می شود . برای کار در ارتفاع از تخته بنایی استفاده می شود. خرید و فروش تخته روسی در بازار چوب خاوران به صورت کلی و جزیی انجام می شود.

تفاوت تخته روسی یولکا و ساسنا :

    مشخصات انواع تخته روسی یولکا با ساسنا چه از نظر  ظاهر و چه از نظر چگالی ( دانسیته ) متفاوت است . به همین دلیل کاربرد های متفاوتی نیز دارند .

    چوب روسی ساسنا در واقع همان چوب درخت کاج می باشد که از نوع درختان سوزنی برگ می باشد که از نوع چوب روغنی بوده و با توجه به استحکام آن در اتاقسازی کامیون ، اطاق خاور ، ساختمان سازی ، بتن ریزی و داربست بندی ( تخته زیرپایی بنایی ) کاربرد بیشتری دارد قیمت چوب ساسنا از گونه یولکا ارزانتر می باشد.

    چوب روسی یولکا در واقع همان صنوبر می باشد که از درختان پهن برگ گونه پنبه ای بوده و رنگ آن نسبت به ساسنا روشنتر است و با توجه به ظاهر و نمای بهتر در صنعت مبلمان سازی ، تولید درب و کمد ، چوب نما ( ترمووود ) و دکوراسیون و نما های داخلی بیشتر استفاده می شود

انواع تخته زیرپایی بنایی :

    دو نوع تخته به عنوان تخته بنایی یا زیرپایی که بیشتر توسط داربست بند ، گچکار و پیمانکارهای ساختمانی استفاده می شود :

    1 – تخته زیرپایی روسی که گرده بینه آن از جنگل های کشور روسیه و با ماشین آلات مجهز و حرفه ای بریده شده و در کارخانه های چوب بری روس با انواع اره های پیشرفته بصورت تخته الوار  بریده ، تولید و بسته بندی می شود. معمولا تخته های هر پالت بصورت یک دست  و با ابعاد مشخص صادر می شود.

اندازه و ابعاد چوب روسی که پیمانکارها و داربست بند ها به عنوان تخته زیرپایی ( تخته بنایی ) استفاده می کنند:

5*20*600  –  5*20*400 سانتیمتر

5*22*600  –  5*22*400 سانتیمتر

5*25*600  –  5*25*400 سانتیمتر

5*30*600  –  5*30*400 سانتیمتر

    2 – تخته زیرپایی ایرانی که چوب گرده بینه آن اغلب در باغ ها و از درختان صنوبر و درخت تبریزی بصورت سنتی و نیمه حرفه ای بریده می شود . و در کارگاه های نجاری و چوببری و بازهم بصورت سنتی و نیمه حرفه ای بریده و تولید می شودد . اغلب انواع تخته ایرانی بدون بسته بندی و بصورت درهم و با طول های ثابت ( معمولا 4 متری ) و با عرض های متغیر در بازار چوب ایران عرضه می شود .

تخته زیرپایی ایرانی به عرض های مختلف از حدود 20 الی 30 سانتیمتر ( بصورت درهم ) و فقط بطول 4 متر تولید و عرضه می گردد.

قیمت تخته چوب :

    قیمت تخته چوب روسی در بازار چوب ایران براساس قیمت هر متر مکعب تخته روسی در کشور روسیه تعیین می شود . همچنین به قیمت دلار در بازار تهران و هزینه های گمرک در بندر انزلی آستارا نیز بستگی دارد . قیمت چوب روس متر مکعب امروز ده میلیون تومن است .

قیمت تخته زیرپایی روسی حدود 30 درصد از قیمت تخته زیر پایی با چوب ایرانی گرانتر است .

** فروش انواع چوب روسی و ایرانی ، تخته زیرپایی روسی ، تخته بنایی ایرانی ، چهارتراش و تخته قالب بندی در ابعاد و اندازه های مختلف با قیمت مناسب **

 

 برای دریافت مشاوره و لیست قیمت هر متر مکعب تخته روسی با شماره تلفن زیر تماس بگیرید :

دفتر فروش : 22844339

نویسنده : مهندس حسینی

منبع : گروه صنعتی میرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *