چوب روسی در بازار چوب ایران به هر نوع چوب سفید یا تیره رنگی گفته می شود که در کشور روسیه تولید می گردد ، در حالیکه تخته روسی از انواع درخت کاج، توسکا، نراد و… تولید و صادر می گردد و از نظر ظاهر با دو نوع یولکا و ساسنا شناخته می شود.

تفاوت تخته روسی یولکا و ساسنا :

    مشخصات انواع چوب روسی یولکا با ساسنا چه از نظر  ظاهر و چه از نظر چگالی ( دانسیته ) متفاوت بوده و به همین دلیل کاربرد های متفاوتی نیز دارند.

    چوب روسی ساسنا در واقع همان چوب درخت کاج می باشد که از نوع درختان سوزنی برگ می باشد که از نوع چوب روغنی بوده و با توجه به استحکام آن در اتاقسازی کامیون ، اطاق خاور ، ساختمان سازی ، بتن ریزی و داربست بندی ( تخته زیرپایی بنایی ) کاربرد بیشتری دارد قیمت چوب ساسنا از گونه یولکا ارزانتر می باشد.

    چوب روسی یولکا در واقع همان صنوبر می باشد که از درختان پهن برگ گونه پنبه ای بوده و رنگ آن نسبت به ساسنا روشنتر است و با توجه به ظاهر و نمای بهتر در صنعت مبلمان سازی ، تولید درب و کمد ، چوب نما ( ترمووود ) و دکوراسیون و نما های داخلی بیشتر استفاده می شود

انواع تخته زیرپایی بنایی :

دو نوع تخته به عنوان تخته بنایی یا زیرپایی که بیشتر توسط داربست بند ، گچکار و پیمانکارهای ساختمانی استفاده می شود :

    1 – تخته زیرپایی روسی که گرده بینه آن از جنگل های کشور روسیه و با ماشین آلات مجهز و حرفه ای بریده شده و در کارخانه های چوب بری روس با انواع اره های پیشرفته بصورت تخته الوار  بریده ، تولید و بسته بندی می شود. معمولا تخته های هر پالت بصورت یک دست  و با ابعاد مشخص صادر می شود.

اندازه و ابعاد چوب روسی که پیمانکارها و داربست بند ها به عنوان تخته زیرپایی ( تخته بنایی ) استفاده می کنند:

5*20*600  –  5*20*400 سانتیمتر

5*22*600  –  5*22*400 سانتیمتر

5*25*600  –  5*25*400 سانتیمتر

5*30*600  –  5*30*400 سانتیمتر

    2 – تخته زیرپایی ایرانی که چوب گرده بینه آن اغلب در باغ ها و از درختان صنوبر و درخت تبریزی بصورت سنتی و نیمه حرفه ای بریده شده و در کارگاه های نجاری و چوببری و بازهم بصورت سنتی و نیمه حرفه ای بریده و تولید می گردد. اغلب انواع تخته ایرانی بدون بسته بندی و بصورت درهم و با طول های ثابت ( معمولا 4 متری ) و با عرض های متغیر در بازار چوب ایران عرضه می گررد.

تخته زیرپایی ایرانی به عرض های مختلف از حدود 20 الی 30 سانتیمتر ( بصورت درهم ) و فقط بطول 4 متر تولید و عرضه می گردد.

قیمت تخته زیرپایی روسی حدود 30 درصد از قیمت تخته زیر پایی با چوب ایرانی گرانتر می باشد.

** فروش انواع چوب روسی و ایرانی ، تخته زیرپایی روسی ، تخته بنایی ایرانی ، چهارتراش و تخته قالب بندی در ابعاد و اندازه های مختلف با قیمت مناسب **

 

 برای دریافت مشاوره و لیست قیمت انواع چوب روسی و ایرانی با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید :

دفتر فروش : 22844339

نویسنده : مهندس حسینی

منبع : گروه صنعتی میرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.