مشخصات قالب مدولار بتن | جدول لیست وزن قالب بتن فلزی | قالب همه کاره

سیستم قالب بندی مدولار :

 قالب های مدولار فلزی جزء ارزان ترین و راحت ترین نوع ابزار قالب بندی هستند که هر قالب بند و آرماتور بند در پروژه های ساختمانی و انواع سازه بتنی از آنها استفاده می کند.

 مشخصات فنی قالب مدولار بتن ریزی :

ورق رویه قالب در سیستم قالب بندی مدولار ( پانل مدولار گروه تولیدی میرام صنعت یدک ) از ورق سیاه آهن ۳۷ STبا ضخامت ۳ میلی متر و تسمه های پانچ شده دور تا دور قالب از ورق با ضخامت ۵ میلیمتر می باشد.تسمه های پر کننده داخلی قالب مدولار بتن به صورت ساده و ضخامت ۳ یا ۴ میلی متر می باشد.

 تولید قالب بتن فلزی بصورت استاندارد و در ابعاد به طول 1 و 1.5 و 2 متری و عرض  10، 15، 20، 25، 30، 35، 40، 45 و 50 سانتی تولید میگردند.

با کنار هم قرار دادن قالب تسمه ای و اتصال آنها با یکدیگر با پین و گوه یا کلمپس به آسانی میتوان پانل های بزرگ ( لارج پانل ) را ساخته و قالب بندی نمود.

قالب مدولار تسمه ای جهت اجرای دیوار یکطرفه، دیوار دوطرفه، فونداسیون و سقف بتنی استفاده میگردند. قالب بتن در دو سایز استاندارد لبه 5 سانتیمتر( قالب صنعت یدک ) و تسمه 6 سانتیمتر ( قالب بوذرجمهر صنعت ) تولید میگردد و بنا به نیاز پروژه و با توجه به قالب های دست دوم کارگاه یکی از این دو محصول استاندارد انتخاب میگردند. قالب بتن ریزی توسط اجزای قالب فلزی مانند لوله داربستی به همراه گیره متوسط در راستای افقی و سولجر در امتداد عمودی مهار میگردد. قالب لبه جوش ( قالب جوشی ) جهت قالب بندی هرکدام از مقاطع مورد نیاز مانند دیوار یکطرفه، دو طرفه، دیوار مرتفع، دیوار قوسی و قالب مدولار فونداسیون کاربرد دارد و با استفاده از قالب فلزی مدولار میتوان اکثر مقاطعی که با قالب بتن اجرا می شود را به راحتی قالب بندی و بتن ریزی کرد .

 جدول لیست وزن قالب بتن مدولار  لبه 5 ( صنعت یدک ) , تسمه 6 جوشی ( بوذرجمهر ) و قالب خم ( ارس )