معرفی مزایای استفاده از قالب فلزی بتن ریزی؛ بازگشت سرمایه

مزایای استفاده از قالب فلزی بتن ریزی بیشمار اند! در این مقاله قرار است مزیت فوق العاده بازگشت سرمایه را برای استفاده از قالب های فلزی بتنی را به شما توضیح دهیم. استفاده از قالب فلزی بتنی میتواند هزینه شما را تا ۱۰ برابر نیز بکاهد؛

قالب فلزی بتن چیست؟ کاربرد آن در ساختمان ها چگونه است؟

به طور کلی در پروژه های ساختمانی که استحکام مورد اهمیت است، استفاده از قالب فلزی بتنی می تواند استحکام سازه را تضمین کند. علاوه بر این، استفاده از این نوع قالب ها می تواند از نشتی بتن و هزینه های اضافی اتلاف شده نیز بکاهد.

موارد استفاده از قالب های فلزی بسیار متنوع هستند؛ برای مثال برای ساخت انواع پروژه های عمرانی مثل ساختمان ها، تونل ها، پل ها و همچنین پیاده روها، از قالب های فلزی استفاده می شود. علاوه بر این پیمانکاران دانا از این قالب ها برای قالب بندی ستون ها و سازه های پروژه های کوچک مثل خانه های مسکونی نیز استفاده می کنند.

هر یک از کاربردهای قالب های فلزی، نیاز به استفاده از جنس فلز های متفاوتی دارد. در این راستا، اگر شما بتوانید بهترین جنس فلز را برای نیاز خود استفاده کنید، می توانید به راحتی تمام نیاز خود از قالب بندی اصولی را رفع کنید. می توانید برای مطالعه نکات قالب بندی قالب فلزی بتنی، به مطلب مربوطه مراجعه کنید.

قالب های فلزی علاوه بر افزایش کیفیت، می توانند سازه ها را در برابر زنگ زدن، فرسایش و پوسیدگی مقاوم کنند. این خود باعث می شود طول عمر سازه نیز بیشتر شود.

حال دو مسئله مهم در خصوص بازگشت سرمایه با استفاده از قالب فلزی بتن ریزی پیش می آید؛ اولین مسئله این که شما با استفاده از قالب فلزی بتن ریزی، می توانید استحکام سازه خود را تضمین کنید؛ زیرا ساختمان شما به اندازه کافی استحکام دارد و نیازی به بازسازی و ترمیم آن وجود نخواهد داشت. همانطور که دیده ایم، سالیان سال ساختمان هایی که از قالبهای فلزی بتنی استفاده کردند، عمر مفید دارند و هیچ نیازی به تعمیر نخواهند داشت!

علاوه بر این، می توانید در خرید قالب جدید ساختمانی نیز صرفه جویی کنید؛ زیرا قالب شما پس از هر بار استفاده، کاملاً سالم است! فقط یک نکته را رعایت کنید؛ پس از هر پروژه، بعد از کندن قالب از روی بتن و قبل از خشک شدن بتن روی آن، آن را به سرعت بشویید؛ می توانید از پارچه های نخی و آب برای این کار استفاده کنید.

اجزای مختلف قالب بندی فلزی بتن

مهمترین اجزای استفاده از قالب فلزی بتن معمولا در تمامی جنس های این قالب یکسان اند؛ زیرا شما به جنس آن کاری ندارید! مهم است که قالب بندی را اصولی انجام دهید؛ پس در نتیجه می توان گفت که مواردی که در ادامه معرفی می کنیم، می‌تواند مهمترین اجزای قالب های بتن ریزی فلزی باشند.

به طور کلی، استفاده صحیح از این اجزا و دانستن رابطه تنگاتنگ بین آن ها، می تواند باعث افزایش استقامت سازه ها و همچنین تضمین بازگشت سرمایه برای شما شود. در این راستا، می‌توانیم اجزای زیر را برای قالب ها معرفی کنیم:

بدیهی است که اگر سازه انتخابی پروژه شما سنگین تر و پیچیده تر باشد، اجزای زیاد تر و متنوع تری درگیر انجام آن خواهند شد. مهم این است که شما اصول استفاده از هر یک را بلد باشید؛ برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.

مزایای خرید قالب فلزی بتن ریزی برای تضمین بازگشت سرمایه

استفاده از این قالب ها در صنایع ساختمان سازی، باعث افزایش استقامت می شود. جالب است بدانید که اگر از این قالب ها به خوبی استفاده کنید، باعث افزایش طول عمر مفید ساختمان ها نیز خواهید شد. علاوه بر این، استفاده از قالب های فلزی بتن ریزی، مزایای زیر را خواهد داشت:

 1. سرعت اجرای پروژه بالا
  استفاده از قالب های فلزی نسبت به قالب های چوبی، باعث افزایش سرعت پیمانکار و کارگران خواهد شد. شما نیازی به بررسی دقیق آسیب ندیدن قالب ها ندارید؛ زیرا قالب های فلزی به اندازه کافی مستحکم هستند.
 2. داشتن سطح صاف
   قالب های فلزی بتن ریزی را با سطوحی کاملا صاف و بی نقص تولید می کند. برخلاف قالب های چوبی، سطح قالب های فلزی کاملا صاف و بی حاشیه است.
 3. دارا بودن ویژگی حمل آسان
  می توان این قالب ها را براحتی روی هم انداخت و آن ها را حمل کرد!
 4. مقاومت فیزیکی بالا
  این قالب ها نسبت به حرارت های بالا مقاوم اند؛ علاوه بر این، در حین اتصالات نیز مقاومت خود را حفظ می کنند.
 5. ویژگی نچسبیدن به بتن
  استفاده از این قالب ها باعث نچسبیدن بتن به آن ها می شود. البته باید روغن کاری قبل از بتن ریزی را رعایت کنید.
 6. تکرار پذیری بالا
  از این قالب ها می توانید برای بازگشت سرمایه استفاده کنید و در دفعات زیاد، آن ها را استفاده کنید.
 7. دکفراژ سریع
  سرعت قالب بندی و بتن ریزی با استفاده از قالب های فلزی بتنی بی نظیر است!
 8. سادگی اتصالات
  انواع اتصالات برای قالب های فلزی بتنی کاملا ساده اند؛ همانطور که تجهیزات آن را نیز در بالا دیدید.

البته برای استفاده از قالب های بتنی فلزی معایبی نیز در نظر گرفته شده است! خرید این قالب ها در اولین مرحله کمی گران قیمت است و هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. اما با توجه به تضمین بازگشت سرمایه می‌تواند این کار را به راحتی انجام دهید.

قالب فلزی بتن

وزن قالب فلزی

علاوه بر این، وزن قالب های فلزی بسیار بالا است؛ پس نگهداری و حمل و نقل آن ها کمی می‌تواند سخت باشد؛ اما به دلیل استقامت بالا می توانید آنها را به راحتی حمل کنید.

جک سقفی

قالب بتن

نکات مهم برای استفاده از قالب های فلزی بتنی

می دانیم که استفاده از قالب ها در ساخت و ساز، باعث افزایش مقاومت آنان می شود. حال اگر شما بتوانید این قالب ها را با رعایت اصول پیاده سازی کنید، می توانید باعث افزایش طول عمر و تضمین بازگشت سرمایه شوید.

برای مثال در استفاده از این قالب ها دقت کنید که از نشتی بتن در هنگام بتن ریزی جلوگیری کنید. همچنین می توانید اتصالات خود را در حین انجام کار محکم کنید تا از آسیب به قالب جلوگیری کنید. در اقدام دیگری می توانید شستشوی مرتب قالب‌ها را انجام دهید؛ همچنین می توانید روغن کاری آن ها قبل از بتن ریزی را به دقت انجام دهید.

تجهیزات قالب بتن

سخن آخر

در این مقاله ، به بررسی مزایای فوق العاده استفاده از قالب های فلزی بتنی پرداختیم. گفتیم که استفاده از انواع قالب فلزی بتنی، می تواند باعث بازگشت سرمایه شما شود. این امر را با دلایل کاملا منطقی و علمی برای شما اثبات کردیم. امیدواریم که بتوانیم نظر شما را درباره خرید قالب فلزی بتن ریزی جلب کرده باشیم.

خوشحال می شویم با ما در کامنت ها بگویید که چه نظری در رابطه با استفاده از این قالب ها دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *