کاربرد جک سقفی

استفاده از نگهدارنده ها یکی از ضروری ترین تجهیزات به جهت ساخت و ساز می باشد. این جک ها به دلیل برخورداری از قدرت و توانایی بالا به سبب ساختار مقاوم و بابری بسیار زیاد قادر به تحمل بار های چند تونی در سقف های مانند طاق ضربی، تیرچه بلوک، دال بتنی، وافل و انواع مختلفی از سازه می باشد که دارای کاربرد های بسیار فراوانی می باشد. همچنین جک ساختمانی دارای قابلیت های بسیار زیادی از جمله تنظیم ارتفاع به واسطه سوراخ های طعبیه شده درون لوله های مادگی و سفقت کردن سقف در اندازه های مختلف می باشد نحوه صحیح به کار گیری آن در پروسه مقاومت و ایجاد ثبات در سقف های بتنی تاثیر بسیار زیادی دارد که باید هنگام اجرای سقف ای بتنی باید به آن توجه کرد. یکی از کاربردی ترین نوع جک ها جک های ۳٫۵ ، ۴ متری می باشند که استفاده های زیادی از آن ها می شود و در کفراژبندی های معمولی این جک ها میتوانند باربری ۱٫۵ تنی را در ارتفاع ۳٫۵ متری در بر داشته باشند.

جک سقفی

قالب بتن

مشخصات جک قالب بندی بتن

جک های سقفی دارای انواع متنوعی هستند که در دو نوع سنگین و سبک با ضخامت ورق ۲٫۵ میلیمتری برای جک سنگین و ضخامت ورق ۲ میلیمتری برای جک سبک تولید می گردد اجزای جک سقفی به سه قسمت نری و مادگی و رزوه تقسیم می شود که هر کدام از آنها در اجرای المان های سازه های بتنی بسیار مهم می باشند در جک های معمولی از ته جک با ارتفاع ۲٫۵ و قسمت بالا با ارتفاع ۲ متری ساخته می شود.

قالب فلزی بتن

تجهیزات قالب بتن

جک ساختمانی  عراقی

جک قالب بندی بتن عراقی یکی از انواع نگهدارنده های اصلی در قالب بندی سقف می باشد که در دو مدل U و T به صورت سبک و سنگین تولید میشود.  به جهت استفاده های بسیار متعدد در کشور عراق به آن جک عراقی یا صادراتی نیز گفته می شود که دارای ابعاد و اندازه های بسیار متنوعی همانند این جک ها دارای مقاومت و طول عمر بسیار بالایی می باشند که میتوان از آنها در انواع پروژه های عمرانی به عنوان یک تکیه گاه ایمن استفاده استفاده کرد همچنین وجود رزوه های بزرگتر و وزن سبک موجب متمایز بودن آن با جک سقفی معمولی شده است.

وزن قالب فلزی

 

انواع جک قالب بندی بتن

یکی از موارد مهم در خرید جک زیر سقف و جک‌های فلزی، در نظر گرفتن تنوع آنهاست. اگرچه جکهای سقفی به عنوان یک سازه فلزی عمودی شناخته می‌شوند که وظیفه حمل بار را بر عهده دارند، اما بعضاً گزینه‌های متنوعی هم دارند. به عنوان مثال، شما احتمالاً با اصطلاحاتی مانند جک سقفی T شکل، یا جک سقفی عراقی مواجه شده‌اید. همچنین اصطلاحات دیگری مانند جک‌های قابل رگلاژ در این حوزه وجود دارد که در دو دسته کلی جک‌های رزوه‌ای و جک‌های پین دار قرار می‌گیرند به طور کلی جک قالب بندی بتن به دو دسته جک سقی  و جک شاقول کننده تقسیم می شود. قالب بتن

جک شاقول کننده

جک های شاقول کنند تک بازویی و دو بازویی معمولا در پروژه های بزرگ سنگین برای مهار بیشتر انواع المان های ساختمان استفاده می شود که متشکل از دو بازوی مورب که بصورت هم اندازه در کنار هم در یک عرض توسط اتصالاتی به سولجر وصل میشوند و در سمت دیگر به زمین تکیه داده میشوند تا بتواند به خوبی در برابر فشار های وارده مقابله کند. استفاده از آن میتواند باعث ایمنی و مقاوت زیاد و از خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری کند

چند فاکتور مهم در خرید جک قالب بندی بتن

با وجود این که درصدی از سازندگان و پیمانکاران اجاره جک قالب بندی بتن را ترجیح می‌دهند، اما بیشتر پیمانکاران پروژه‌های بزرگ خرید جک سقفی را گزینه مناسب‌تری می‌دانند. در هر صورت، پیمانکاران پروژه‌های بزرگ به صورت مداوم نیاز به استفاده از جک‌های ساختمانی دارند و برای آنها این ابزارها کاربرد دائمی خواهند داشت. با توجه به حجم خرید پیمانکاران، قیمت جک فلزی ساختمان تبدیل به یک فاکتور مهم و تعیین کننده می‌شود که حتی هزینه کلی پروژه را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

 

اندازه جک سقفی

این یک واقعیت در پیاده سازی پروژه‌های ساختمانی است که از لحاظ ارتفاع با یکدیگر متفاوت هستند. حالا اگر شما از یک جک زیر سقف قابل رگلاژ استفاده کنید، تنها تا ارتفاع مشخصی را می‌توانید پوشش دهید و امکان استفاده از یک جک سقفی ۴ متری برای یک سقف ۶ متری را ندارید. این موضوع باعث می‌شود که قیمت جک سقفی ۴ متری نسبت به گزینه‌های ۶ متری یا سایر گزینه‌های بازار متفاوت باشد. بنابراین با توجه به وضعیت پروژه شما و نیازی که برای قالب بندی و بتن ریزی آن دارید، طبیعی است که گزینه‌ها با یکدیگر متفاوت خواهند بود. جک سقفی دارای ابعاد و اندازه های مختلفی می باشد که در جدول زیر قابل مشاهده است.

 

نام اندازه قسمت پایین اندازه قسمت بالا طول صلیب مشخصات رزوه ضخامت لوله وزن قیمت
جک ۳٫۵ متری سبک ۱٫۵ متر ۲ متر ۷۵ سانتی متر ۲۰ سانتی ۲ میلیمتر ۱۳ کیلوگرم تماس بگیرید
جک ۳٫۵ متری سنگین ۱٫۵ متر ۲ متر ۷۵ سانتی متر ۲۰ سانتی ۲٫۵ میلیمتر ۱۶ کیلوگرم تماس بگیرید
جک ۴ متری سبک ۲ متر ۲ متر ۷۵ سانتی متر ۲۰ سانتی ۲ میلیمتر ۱۵ کیلوگرم تماس بگیرید
جک ۴ متری سنگین ۲ متر ۲ متر ۷۵ سانتی متر ۲۰ سانتی ۲٫۵ میلیمتر ۱۸ کیلوگرم تماس بگیرید
جک ۵ متری سبک ۲ متر ۳ متر ۷۵ سانتی متر ۲۰ سانتی ۲ میلیمتر ۱۷٫۵ کیلوگرم تماس بگیرید
جک ۵ متری سنگین ۲ متر ۳ متر ۷۵ سانتی متر ۲۰ سانتی ۲٫۵ میلیمتر ۲۱ کیلوگرم تماس بگیرید
جک ۴ متری عراقی ۲ متر ۲ متر —- ۲۰ سانتی دسته دار ۲ میلیمتر ۱۲٫۸ کیلوگرم تماس بگیرید

قیمت جک زیر سقف 

شاید قیمت جکهای سقفی نسبت به هزینه صورت گرفته برای یک پروژه سازمانی بسیار بزرگ چندان بالا نباشد. اما در هر صورت یک پیمانکار باید جزئیات هزینه‌های صورت گرفته در پروژه خود را در نظر بگیرد تا بحث اقتصادی او صحیح و استاندارد باشد. بنابراین در خرید جک‌های قالب بندی بتن، توجه به قیمت جک ساختمانی بسیار مهم است. فاکتورهای مختلفی در این قیمت‌گذاری نقش دارند که می‌توان به اندازه جک ساختمانی، ضخامت بدنه، نوع و طراحی صورت گرفته برای جک و هزینه حمل و نقل اشاره کرد.

ضمن اینکه در مسئله قیمت گذاری و همچنین خرید جک زیر سقف باید تولید کننده و عرضه کننده محصول را هم در نظر بگیریم. در هر صورت برخی از شرکت‌ها به دلیل فعالیت و اعتبار قدیمی خود نوعی اطمینان خاطر در مشتریان به وجود می‌آورند و تضمین کننده کیفیت محصولات خود هستند. این فاکتور بسیار مهمی در انتخاب شرکت فروشنده و تولید کننده جکهای سقفی محسوب می‌شود. برای اطلاع بیشتر و استعلام قیمت با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *