این قالب در کنار سایزها و ابعاد دیگر قالب در قالب بندی سقف، دیوار، ستون و فونداسیون استفاده می شود. با توجه به اینکه قالب ۵۰*۱۰۰ نسبت به دیگر ابعاد قالب ها بزرگتر است، نیاز به تعداد مونتاژ قالب بتن کمتری وجود دارد و در نتیجه سرعت قالب بندی افزایش پیدا می کند.

انواع قالب بتن فلزی ۵۰*۱۰۰

این سایز از قالب به دو مدل قالب لبه تسمه ای و قالب لبه خم تولید می شود. قالب تسمه ای ۵۰*۱۰۰ با لبه ۵ و ۶ سانتی متر و قالب لبه خم ۵۰*۱۰۰ با لبه ۵ سانتی متر ساخته می شوند. قالب ۵۰ لبه ۶ تسمه ای ضخامت و دوام بالایی دارد و در قالب بندی پروژه های سنگین استفاده می شود.

جک سقفی

وزن قالب بتن فلزی ۵۰*۱۰۰

قالب بتن فلزی ۵۰*۱۰۰ همانطور که گفته شد در سه مدل لبه تسمه ای لبه ۵ و لبه ۶ و لبه خم با لبه ۵ تولید می شود. که هر کدام از این قالب ها نیز با مواد اولیه و روش متفاوتی تولید می شوند. در نهایت وزن هر کدام از این قالب ها با دیگری متفاوت است. در ادامه وزن قالب بتن های فلزی ۵۰*۱۰۰ را به صورت تقریبی درج شده است.

کاربردهای قالب فلزی بتن 50×100

قالب فلزی بتن ۵۰*۱۰۰ نیز مانند دیگر قالب های بتنی در ساخت دیوار، سقف، ستون و فونداسیون استفاده می شود. این قالب استفاده مناسبی برای سقف های عریض و دیوارهای بلند دارد و با توجه به ابعاد بزرگی که دارد، سرعت مونتاژ و قالب بندی را افزایش می دهد.

تجهیزات قالب بتن

وزن قالب فلزی

قیمت قالب فلزی ۵۰*۱۰۰

قیمت قالب های فلزی با توجه موارد مختلفی تعیین می شود. از عوامل مهم در تعیین قیمت قالب های فلزی، جنس ورق، نوسانات بازار، روش تولید، نام شرکت سازنده و … می باشد. این موارد برای تعیین قیمت قالب فلزی ۵۰*۱۰۰ نیز صدق می کند. قالب فلزی ۵۰*۱۰۰ تسمه ای لبه ۶ با توجه به استفاده از ورق ضخیم تر نسبت به قالب فلزی ۵۰*۱۰۰ تسمه ای و لبه خم با لبه ۵، قیمت بالاتری دارد. همچنین قالب های لبه تسمه ای نیز با دو روش تمام فولاد و با تسمه فابریکی تولید می شوند و هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. قالب بتن لبه تسمه ای ۵۰*۱۰۰ که تماما از ورق فولاد مبارکه تولید شده است، کیفیت بالایی دارد و در نتیجه قیمت بالاتری هم دارد. در کنار قالب های تمام فولاد، قالب های کف فولاد نیز تولید می شود، که ورق کف از ورق فولاد مبارکه و تسمه ها از تسمه های فابریکی تولید می شود. که قیمت قالب تسمه فابریکی ۵۰*۱۰۰ نسبت به قالب تسمه فابریکی ۵۰*۱۰۰ کمتر است.

قالب لبه خم ۵۰*۱۰۰ روش تولید متفاوتی نسبت به قالب های تسمه ای دارد و با توجه به روش تولید پیچیده تر قالب لبه خم، قیمت قالب لبه خم ۵۰*۱۰۰ نسبت به مدل مشابه تسمه ای آن گران تر است.

قالب بتن

قالب فلزی بتن

خرید قالب فلزی بتن 50×100

برخی نکات در خرید قالب فلزی اهمیت زیادی دارند و برای خرید قالب فلزی ۵۰*۱۰۰ نیز باید به آن ها توجه کرد. قالب بتن فلزی ۵۰*۱۰۰ باید با توجه به ابعاد سقف، دیوار و ستونی که نیاز به قالب بندی دارد انتخاب شود. برای برخی از پروژه ها که بتن ریزی سنگین تری دارند باید از قالب فلزی ۵۰*۱۰۰ تسمه ای با لبه ۶ استفاده شود. همچنین با توجه به بودجه پروژه و تعداد تکرارپذیری قالب باید قالب بتن را انتخاب کرد. در صورتی که بودجه پروژه مناسب است و برای دفعات زیادی باید از قالب های ۵۰*۱۰۰ استفاده کنید، بهتر است که قالب فلزی ۵۰*۱۰۰ تسمه ای تمام فولاد خریداری کنید. این قالب های کیفیت بالایی دارند و به دفعات می توان از آن ها با کیفیت بالا استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *