کاربرد قالب ستاره‌ای

قالب بتن ستاره‌ای به دلیل ایجاد طرح های مختلف بر روی سطوح بتی دارای کاربرد های فراوانی است که علاوه بر کاهش هزینه های ساخت زمان اجرایی سازه را به دلیل حذف نماکاری آن کاهش می‌دهد. به نوعی با بتن ریزی و استفاده از این قالب ها این روند در یک مرحله انجام می‌شود و قالب های ستاره‌ای با وجود طرح ستاره‌ای در بخش داخلی قالب منجر به ایجاد سطوح و نمای زیبا بر روی بتن می‌شوند به همین دلیل از قالب های ستاره‌ای در سطح شهر ازجمله دیوار های محوطه و ساختمان های اداری و بخوص پل ها سطح شهر خارج شهر استفاده متعددی می‌شود.

قالب بتن ستاره ای از قالب های طرح دار فلزی است که در روند قالب بندی و اجرای پرژه های مختلف بکار گرفته می‌شود این نوع از قالب ها دارای طراحی متفاوتی در رویه قالب هستند که به آنها امکان ایجاد طرح های متنوع بر روی بتن را می‌دهد. قالب های ستاره‌ای از ورق های فولادی به شکل قالب فلزی تولید می‌شوند و دور تا دور آنها را تسمه قالب پوشش می‌دهد. این قالب ها به عنوان یک راحل مناسب برای ایجاد نما بر روی بتن هستند که علاوه بر استفاده در قالب بندی موجب ایجاد نمای بتنی خاص بر روی بتن می‌شوند.

قالب بتن

قالب فلزی بتن

تفاوت قالب مدولار با قالب ستاره‌ای

قالب بتن ستاره‌ای را می‌توان جزوی از قالب های مدولار دانست که دارای ساختار شبیه به قالب فلزی مدولار است این نوع از قالب ها همانند قالب‌های مدولار دارای ورق فولادی در مرکز و تسمه های پانچ شده در اطراف خود هستند که تنها تفاوت بزرگ میان آنها طرح روی قالب ستاره‌ای می‌باشد، که در نوع مدولار رویه آن ساف و یکدست است. این نوع تفاوت را می‌توان بزرگ ترین نوع تفاوت میان قالب مدولار و قالب ستاره‌ای دانست.

تجهیزات قالب بتن

وزن قالب فلزی

ویژگی قالب بتن ستاره‌ای

قالب بتن طرح دار ستاره‌ای دارای ویژگی های متعدد و بسیاری است که به دلیل وجود این ویژگی و مزیت های مهم در قالب بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد . در ادامه به برخی از این ویژگی های مهم اشاره خواهیم کرد:

  •  ایجاد سطوح بتنی اکسپوز و نمای خاص به صورت ستاره‌ای
  • وجود ابعاد و اندازه مختلف
  • مقاومت و پایداری فراوان به دلیل استفاده از ورق فولادی
  • استفاده متعدد در انواع پروژه های شهری و ساختمانی
  • سرعت نصب و اجرایی بسیار بالا
  • وجود جنبه های اقتصادی بدو نیاز به نماکاری مجدد
  • کاهش هزینه های ساخت و اجرا

قالب های طرح دار

قالب های طرح دار بتنی شامل انواع قالب های فلزی در طرح های مختلف به صورت پیش ساخته قالب بتنی ثابت هستند که از آنها برای اجرای پروژه های خاص استفاده می‌شود. قالب بتن طرح دار به صورت سفارشی نیز قابل تولید و استفاده هستند که در صورت نیاز می‌توانید مطابق نقشه نوع قالب خود را سفارش دهید. این قالب ها در گروه قالب های خاص قرار می‌گیرند که به صورت دلخواه طرح و شکل مد نظر شما بر روی قالب ایجاد می‌شود.

عوامل موثر در قیمت قالب ستاره‌ای

قیمت قالب بتن ستاره‌ای وابسته به عواملی همچون، قیمت ورق فولادی، کیفیت ساخت، ابعاد و اندازه قالب، مقدار ضخامت ورق و نوسانات بازار آهن است که بر حسب مقدار وزن قیمت آن مشخص می‌شود. قالب های ستاره‌ای البته به دلیل وجود طرح بر روی قالب و مدت زمان تولید طولانی مدت قیمت بیشتری خواهد داشت.

جک سقفی

روند خرید قالب ستاره‌ای

برای خرید و استفاده از قالب بتن ستاره‌ای قبل از هر چیزی می‌بایست مقدار قالب مورد نیاز پروژه برای قالب بندی و ابعاد و اندازه آن را مشخص کنیم. سپس بعد از سپری کردن این مرحله و مشخص کردن تعداد قالب می‌توانید برای اطلاع دقیق تر از وزن و قیمت نهایی قالب ستاره‌ای و انواع قالب ها در طرح های سفارشی با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل تری درباره خرید این قالب ها در اختیار شما قرار بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *