قالب های موجود در قالب بندی که به صورت استاندارد تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل سه نوع از قالب های بتن فلزی، قالب های پلاستیکی و قالب های چوبی (پلای وود) هستند که در ابعاد و اندازه استاندارد و مطابق پروژه تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه بیشتر با این نوع از قالب ها آشنا خواهیم شد.

قالب بتن فلزی

قالب فلزی یکی از قالب های پیشرفته به جهت قالب بندی و ایجاد ساختار یکپارچه در سیستم قالب بندی است، که طی سالیان اخیر به دلیل تولید در استاندارد‌های بالا توانسته است جایگاه بسیار مناسبی میان انواع قالب‌های بتن پیدا بکند و به یکی از اولین گزینه ها جهت خرید و استفاده در قالب بندی تبدیل بشود. این قالب ها دارای ابعاد و اندازه های مختلف در طرح های بسیاری هستند، که روند قالب بندی را به دلیل اتصال سریع و آسان سهولت می‌بخشند. ساختار فلزی قالب ها به گونه‌ای می‌باشد که می‌توان از آنها در بیشتر پروژه های بتنی استفاده کرد.

قالب بتن

قالب فلزی بتن

قالب پلاستیکی

قالب بتن پلاستیکی یکی دیگر از قالب های بتن می‌باشد که از ساختار پلاستیکی تشکیل شده است. این قالب ها با استفاده از مواد اولیه پلاستیکی درجه یک به صورت پرسی و یکپارچه تولید می‌شوند که می‌توان استفاده های بسیار زیادی از آنها در اجرای پروزه داشت. این قالب ها از استاندارد های قابل قبولی برخوردار هستند که در صورت مهار بندی می‌توان با خیال راحت از آنها استفاده کرد.

تجهیزات قالب بتن

وزن قالب فلزی

جک سقفی

قالب چوبی (پلای وود)

قالب های چوبی از قدیمی ترین نوع قالب هلای بتن هستند که از آنها در قالب بندی استفاده می‌شد. امروزخ این قالب ها به شکل پلایوود مقاوم در ابعاد و اندازه بزرگتری برای قالب بندی استفاده می‌شوند. در مقایسه با قالب فلزی این قالب ها از استاندارد کمتری برخوردار هستند که علاوه بر این دارای محدودیت اجرای به دلیل زمان بر بودن و خروجی کیفیت پایین در قالب بندی هستند.

مزایای قالب استاندارد

قالب های استاندارد موجود در بازار دارای انواع متفاوتی هستند که کیفیت تولیدی و رعایت برخری از دستورالعملات موجب شده تا کیفیت نهایی قالب بسیار بالا باشد. این ویژگی ها به طور کلی شامل موارد بسیار زیادی هستند که در زیر به آنها اشاه خواهیم کرذ.

وجود ساختار باکیفیت:

وجود ساختار باکیفیت از استاندارد های هر قالب بتنی می‌باشد که به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک در تولید و رعایت دستورالعمل های مونتاژ به وجود می‌آید. درنهایت تولید بی نقص قالب باعث ایجاد قالب بتن استاندارد مقاوم می‌شود.

جلوگیری از انحنای قالب:

قالب بتن استاندارد به دلیل تولید بی نقص دارای دوام بالایی است که در صورت استفاده از آن در قالب بندی سطح قالب بندی ایمن را پدید می‌آورد و از هرگونه تغییر شکل ناگهانی قالب در روند بتن ریزی جلوگیری می‌کند.

ابعاد و اندازه های دقیق:

ابعاد و اندازه های دقیق قالب تنها با استفاده از دستگاه های بروز و عوامل تولید کننده ماهر به عمل می‌آید. یکی از استاندارد های قالب بتن تولید در اندازه های بسیار دقیق به دلیل حساسیت اجرایی می‌باشد، که این مورد در قالب های استاندارد به خوبی رعایت می‌شود.

توانایی باربری بالا

قالب‌های که با استفاده از مواد اولیه درجه یک تولید می‌شوند و دارای کیفیت تولیدی بالایی هستند. از باربری و تحمل فشار بالایی برخوردار می‌باشند که به واسطه این ویژگی و خروجی با کیفیت در تولید، می‌توانند در سطوح قالب بندی تحمل زیادی را در مواجه با بتن از خود نشان بدهند.

استاندارد ترین نوع قالب برای قالب بندی

یکی از استاندارد ترین نوع قالب های بتن قالب فلزی مدولار می‌باشد که نسبت به قالب های دیگر دارای مقاومت و پایداری فراوانی است. این نوع از قالب ها به واسطه برخورداری از ساختار تمام فلزی و تولید و مونتاژ در بالاترین کیفیت ممکن همواره دارای استاندارد های بالایی هستند. علاوه بر این قالب های فلزی از متعلقات جانبی متنوعی نیز برخوردار می‌باشند که استفاده از آنها منجر به این شده تا این نوع از قالب های بتن بتواند در برابر فشار بتن ریزی به خوبی مقاومت بکند و در شرایط بسیار سخت بتواند ساختار خود را همچون شکل اولیه حفظ نماید.

تفاوت قالب های استاندارد با دیگر قالب ها

قالب بتن های استاندارد به طور معمول دارای استاندارد و کیفیت تولیدی بالایی هستند که این مورد در قالب های متفرقه به همین شکل نمی‌باشد و اصولا در تولید آنها ورق های کیفیت پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین مورد باعث افت کیفیت قالب و عملکرد نامناسب آن در روند قالب بندی می‌شود. این قالب ها در مقایسه با قالب های استاندارد که با استفاده از ورق های درجه یک تولید می‌شوند. از ماندگاری کمتری برخوردار هستند و فرآیند قالب بندی را می‌توانند خطر ساز بکنند.

قیمت قالب بتن استاندارد

قیمت قالب‌های بتن و تجهیزات قالب بندی به عوامل مهمی بستگی دارد که این عوامل مهم شامل مواردی همچون متریال قالب و کیفیت مونتاژ و استاندارد های تولید هستند. استاندارد های تولید قالب ممکن است در شرایطی که استفاده از متریال درجه یک صورت گیرد افزایش قیمت را نیز به دنبال داشته باشد. قالب های کیفیت بالا اصولا در بازار دارای قیمت پایه بیشتری نسبت به دیگر قالب ها هستند که در صورت وجود استاندارد های فوق این قیمت پایه افزایش خواهد یافت.

خرید قالب بتن استاندارد

برای خرید قالب بتن های استاندارد در انواع مختلف، ابتدا تعداد و ابعاد مورد نیاز محل قالب بندی را مشخص کنید سپس برای خرید و یا استعمال قیمت با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. تا شما را در انتخاب قالب بتن با اندازه مطابق پروژه همراهی کنند. توجه داشته باشید که از قالب و تجهیزات استاندارد برای قالب بندی استفاده کنید که همواره دارای کیفیت بالای باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *