قالب مدولار فلزی

قالب فلزی بتن مدولار که با نام های همچون قالب بتن فلزی نیز شناخته می‌شوند.یکی از بهترین نوع قالب های بتن می‌باشد که با استفاده از ورق فولادی در ضخامت ۳ میل تولید می‌شوند. قالب های مدولار اصولا برای نگهداری بتن و شکل دهی آن تا زمان شکل گیری مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع در ابعاد و وجود اتصالات و مهاری مختلف علاوه بر سهولت در اجرا موجب متمایز بودن قالب مدولار فلزی با قالب های دیگر شده است. در ادامه به صورت کامل تری با این نوع از قالب ها آشنا خواهیم شد.

مشخصات فنی قالب های مدولار

قالب های مدولار در دو نوع لب خمو و پرسی در ابعاد و اندازه ۱، ۱٫۵ و ۲ متری در عرض ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۳۵، ۴۰، ۴۵ و ۵۰ سانتی متری در ضخامت های ورق رویه ۳ میل و تسمه های کناری در قطر ۵ و ۶ سانتی متری تولید می‌شوند. تسمه های کناری قالب ها به منظور عبور پین و گوه و اتصال قالب ها به صورت پانچ شده اتصال می‌یابند که این روند دور تا دور قالب انجام می‌شود. همچنین برای مقاومت بیشتر در پشت قالب نیز تسمه های به منظور جلوگیری از خمیدگی قالب قرار می‌گیرد. جک سقفی

قالب فلزی بتن مدولار در نوع لبه خم به شکل پرسی و با استفاده از دستگاه پرس شکل می‌گیرند. و در نوع تسمه‌ای اتصال آنها به وسیبله استفاده از دستگاه جوش، و جوش co2 صورت می‌گیرد.

انواع قالب مدولار فلزی

قالب فلزی بتن مدولار در دو نوع کاملا مختلف فلزی تولید می‌شوند که به لحاظ طراحی و تولید تفاوت بسیار زیادی میان آنها وجود دارد. این قالب ها روند تولید متفاوت تری را نسبت بهم طی می‌کنند که موجب پدید آمدن ویژگی های مختلف در آنها می‌شود. در ادامه انواع قالب های مدولار فلزی را برای شما معرفی خواهیم کرد. میرام

قالب لبه خم (پرسی)

قالب لبه خم که تحت عنوان قالب طرح ارس نیز در بازار شناخته می‌شود یکی از انواع قالب های مدولار فلزی می‌باشد که در انواع مختلفی از پروژه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قالب ها در ابعاد و اندازه متفاوت ۱ الی ۲ متری به شکل طولی و ۱۰ الی ۵۰ سانتی متری در حالت عرضی با استفاده از ورق فولادی و دستگاه پرس تولید می‌شوند. روند تولید و مونتاژ قالب های لبه خم به صورت یکپارچه و متصل بهم می‌باشد و تسمه های کناری آن به صورت پیوسته به وسیله دستگاه پرس خم می‌شوند.

قالب تسمه‌ای (جوشی)

قالب تسمه‌ای یا قالب جوشی از قالب های پر استفاده و محبوب قالب بندی است که از آن استفاده های بسیار زیادی در مراحل قالب بندی و بتن ریزی می‌شود. این قالب ها دارای دو نوع لبه ۵ و لبه ۶ سانتی متری هستند که در ابعاد و اندازه طولی ۱ الی ۲ متری در عرض ۱۰ الی ۵۰ سانتی تولید می‌شوند. ساختار قالب های تسمه‌ای به شکلی است که بر خلاف قالب های لبه خم قسمت تسمه های آن با استاده از ستگاه وش و جدا از هم اتصال داده می‌شود.میرام

 

قالب مدولار فلزی چه کاربردی دارد

قالب فلزی بتن مدولار در اجرای قالب بندی های مختلف در ساختمان و پروژه های دیگر به عنوان یک صد محکم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قالب ها در تمامی سازه های بتنی کاربرد دارند و می‌توان به دلیل اندازه های مختلف در هر بخشی از پروژه از آنها برای قالب بندی استفاده کرد. قالب های مدولار در اجرا و قالب بندی سازه هایی مانند؛ فونداسیون، دیوار برشی، دیوارهای ۲ طرفه و دیوارهای ۱ طرفه، سقف، تیر و دال و انواع سقف و پروژه ها بکار برد.

قالب های فلزی دارای چه ویژگی های می‌باشند؟

  •  مقاومت و ایستادگی بسیار بالا در برابر فشار های ناشی از بتن ریزی
  • وجود اتصالات مختلف برای اتصال قالب ها به یکدیگر و مهاربندی آن
  • تکرار پذیری بسیار بالا و اجرای پروزه های متنوع با ابعاد گوناگون
  • مقرون بصرفه به دلیل ماندگاری و طول عمر بالا و فروش نوع دست دوم
  • ایجاد ساختار یکپارچه و منسجم در فرآیند قالب بندی میان قالب ها
  • استفاده از تسمه های پشت بند برای جلوگیری از خمیدگی قالب
  • استفاده طولانی مدت و جلوگیری از هزینه های مجدد خرید قالب بتن
  • سهولت در اجرا و استفاد در تمامی بخش های قالب بندی
  • وجود ابعاد و اندازه گوناگون برای انتخاب نوع مناسب قالب
  • بکارگیری ورقه با کیفیت st37 فولاد مبارکه با درجه کیفی بالا

اتصالات قالب بتن مدولار

قالب فلزی بتن مدولار دارای اتصالات و تجهیزات مختلفی به جهت اجرای قالب بندی می باشد که این تجهیزات از نصب تا مهار بندی و مقاوم سازی قالب ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. و قالب ها را در برابر فشار بتن ریزی در حجم های بسیار بالا ایمن نگه میدارند. در ادامه به چند مورد از این اتصالات اشاره کرده‌ایم که برای قالب بندی بسیار ضروری می باشند.

پین و گوه:

پین و گوه یکی از تجهیزات مهم قالب بندی است که وظیفه آن اتصال و کنار هم قرار دادن قالب های بتن می‌باشد. این نوع از اتصالا به صورت مفصل های جفتی هنگام اجرای قالب مورد قرار می‌گیرند. که دارای اندازه ۸ الی ۱۰ سانتی به صورت طولی و ضخامت ۴ الی ۵ میل هستند.

کنج های کناری قالب:

برای اجرای انواع مختلفی از سازه برای اتصال قالب ها به یک دیگر نیازمند کنج های کناری هستیم که اصلی ترین کارایی آنها اتصال دو قالب در جهت های مختلف به یکدیگر  به وسیله پین و گوه می باشد در واقع در اجرای تیر های افقی سقف برای اتصال قالب زیرین تیر سقف به دور قالب های بیرونی سازه از این کنج ها بهره می برند که شامل ابعاد و اندازه های (۵cm * 5cm) ، (۱۰cm * 5cm) و (۱۰cm * 10cm) می‌باشد.

گیره قالب:

گیره ها از ورق های فولادی در ضخامت های مختلف ساخته می‌شوند. و از آنها برای مهار بنئی قالب استفاده می‌شود

کلمپس قورباغه‌ای:

در قالب بندی برای ایجاد یک اتصال پایدار و مستحکم از بست های کلمپس به دلیل مقاومت بالا استفاده می شود که اغلب در قالب های با تعداد بالا و خاص رایج است

قیمت قالب مدولار فلزی

قالب فلزی بتن مدولار به دلیل وجود ساختار تمام فلزی اصولا دارای قیمت بیشتری نسبت به قالب های دیگر است که این تفاوت قیمت به دلیل استفاده از ورق های فولادی با کیفیت ‌st37 می باشد. استفاده از این نوع ورق ها ماندگاری و مقاومت قالب های فلزی را افزایش می‌دهد. این موضوع بر ری قیمت قالب نیز تاثیر گذار است و موجب متمایز بودن قالب فلزی و افزایش قیمت پایه آن می‌شود. برای دریافت اطلاعات و قیمت دقیق تر قالب فلزی با ما در تماس باشید.

خرید قالب بتن

برای خرید قالب بتن گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد که از بین آنها قالب فلزی به عنوان یک گزینه مناسب دارای ساختار مقاوم تری می‌باشد. قالب های فلزی به طور معمول دارای اندازه و ابعاد مختلفی هستند، که برای خرید و استفاده از آنها در اولین گام می‌بایست لیست کاملی از نیاز های پروژه و مقدار قالب مورد نیاز تهیه کنید. سپس برای خرید قالب با کیفیت و قیمت مناسب می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. تا علاوه بر اعلام قیمت نهایی توضیحات کامل تری درباره مقدار قالب مورد نیاز و نوع مناسب آن را در اختیار شما قرار بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *